Według Kalendarza Świąt Nietypowych, 24-ty czerwca to Polski Dzień Przytulania. Tego dnia w wielu miastach w Polsce odbędą się iwenty polegające na przytulaniu chętnych przechodniów. Ma to na celu dodanie szarości życia codziennego odrobiny koloru i sprawić, aby uśmiechnęły się tysiące ludzi. Świętowanie tego dnia w taki sposób, powoduje naładowanie się na długo pozytywną energią.
O pozytywnym wpływie dotyku i przytulania można wiele powiedzieć. Czuły dotyk bliskiej nam osoby powoduje błogość, rozluźnienie, łagodzi napięcie, redukuje stres, zwiększa zainteresowanie w relacjach. Jest niezwykle ważny od dnia narodzin aż po dojrzały wiek. Przytulenie pomaga w leczeniu i łagodniejszym przebiegu chorób takich jak astma czy nadciśnienie, wspomaga odporność organizmu. Dotyk wpływa pozytywnie na każdego z nas i sprawia, że czujemy się lepiej. To tylko nieliczne powody do potwierdzenia tezy, że przytulenie ma znaczenie i ogromny wpływ na nasze życie.
Święto przytulania to pomysł Amerykanów. W latach 80. XX wieku Kevin Zaborney, specjalista od pracy z trudną młodzieżą, uznał, że jej zachowanie może mieć związek brakiem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi. Według niego społeczeństwo ma problem z okazaniem uczuć, co przekłada się na późniejsze nieporozumienia w relacjach. Na dzień przytulania wybrał 31 stycznia.
Pomysł przyjął się na całym świecie. Od Amerykanów szybko podchwycili go m.in. Europejczycy i Azjaci. Święto obchodzone jest trzy razy w roku:
31 stycznia – Międzynarodowy Dzień Przytulania, 10 maja Światowy Dzień Przytulania oraz 24 czerwca Polski Dzień Przytulania. Które najważniejsze? Wszystkie! Przytulania nigdy dość !!!