Całuj mnie, czyli … pocałunki dla programisty

Środa, 13 września – Dzień Całowania Chłopaków w Usta      oraz     Dzień Programisty

 

 Brotherhood Of Man – Save All Your Kisses For Me

 

Dziś panie całują panów. Nie na odwrót! Do tego jeszcze nie w policzek, tylko prosto w usta!

 

Photos by: Reinhardt Kenneth

 

Według badań, całuje się aż 95 proc. ludzkości. Całujemy się przede wszystkim w usta, ale nie mniej popularne są pocałunki w policzek, rękę czy inne części ciała, np. w szyję. Naukowcy wyliczyli, że w ciągu całego życia całujemy się przez… 14 dni! Podczas jednego pocałunku tracimy średnio 10 kalorii na minutę. Dodatkowo, kiedy się całujemy, pracuje aż 39 mięśni twarzy i głowy. Co więcej, obniża się cholesterol, ciśnienie krwi, a w organizmie wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia.

A więc drogie panie  (żony, narzeczone, partnerki – niepotrzebne skreślić) – do dzieła!

 

Kiedyś było nawet  TAK !     😉

AP / HELMUT LOHMANN

Dzień Programisty

Programistą nazywamy osobę,  która tworzy programy komputerowe w w pewnym języku programowania.   Termin ten może odnosić się także do specjalisty w jednej dziedzinie programowania.  Większość programistów zna co najmniej kilka języków programowania , lecz specjalizuje się tylko w wybranych.

Mianem programistów określa się czasami projektantów oprogramowania, inżynierów oprogramowania czy analityków systemów. Jest to jednak pewne uproszczenie, ponieważ zawody te wymagają wielu innych umiejętności, oprócz samego programowania. O ile podział ten jest dobrze zarysowany za granicą, w Polsce panuje większa swoboda w wyborze nazw zawodu.

Międzynarodowy Dzień Programisty w tym roku jest obchodzony 13 września  (bo rok 2017 nie jest rokiem przestępnym), a w roku przestępnym 12 września (tak było w roku 2016 i będzie w 2020). Ważne, aby był obchodzony w 256 dzień roku. Liczba 256 nie jest przypadkowa – symbolizuje ona wszystkie możliwe wartości bajta w 8-bitowej postaci, znanej wszystkim programistom. Pomysł tego święta zrodził się w 2002 roku w głowie rosyjskiego twórcy stron internetowych, Valentina Balta, który rozpoczął zbieranie podpisów pod petycją skierowaną do rządu rosyjskiego o oficjalnie ustanowienie Dnia Programisty.
Tworzenie oprogramowania komputerowego, to w istocie bardzo skomplikowany proces, który wymaga nie tylko kreatywności, ale również wysokich zdolności matematycznych i analitycznych oraz znajomości samego języka programowania. Trudno wyobrazić sobie współczesną rzeczywistość bez programistów. Ich praca ułatwia i umila życie ludziom na całym świecie: począwszy od gier komputerowych, przez sterowanie maszynami, a na systemach bankowych skończywszy. Z czasem zawód programisty stał się jedną z najbardziej rozchwytywanych profesji w krajach rozwiniętych. Co więcej, jako że języki programowania są uniwersalne, polski programista może bez problemów współpracować na przykład z koreańskim pracodawcą. Boom na twórców oprogramowania raczej nie zmaleje w najbliższym czasie, zwłaszcza wobec nieustannie powiększającego się rynku aplikacji mobilnych.

 

Źródło:    https://pl.wikipedia.org/wiki     http://www.papilot.pl;

Dodaj komentarz