I znowu ostateczność, czyli … poza doczesnymi problemami

Piątek, 30 października 2020

 

I znowu stajemy przed rzeczą ostateczną. Znowu odchodzi od nas osoba nam znana, choć nie „ta” z pierwszych stron gazet. Na pewno Ją pamiętacie. Agnieszka Fatyga – aktorka i piosenkarka – miała 62 lata.

Tym utworem żegna ją córka, również aktorka – Michalina Olszańska. „Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego pozwolę sobie zostawić tu pieśń, którą moja Mama skomponowała dla swojej Mamy i schować się za jej własnymi słowami”.

 

Agnieszka Fatyga „Kołysanka dla Matki” (muz. i sł. A. Fatyga)

 

Dzisiejszy dzień jest także wyjątkowo smutny nie tylko z tego powodu. Od pewnego czasu w sposób nieludzki i poniżający odbiera się nam wszystkim, nie tylko kobietom, prawo do godności i do samostanowienia. A dzisiaj odebrano nam święta – odwieczną tradycję czczenia dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego.

Od soboty 31 października, do poniedziałku 2 listopada włącznie, cmentarze w całej Polsce będą zamknięte. Komunikatem premiera o godzinie 15.30., zostaliśmy zmuszeni dopełnić tradycji odwiedzin grobów swoich bliskich w ciągu kilku godzin – w wielkim pośpiechu i tłoku.

Co przyniesie jutro?

 

Dodaj komentarz