Jestem Misiem o Bardzo Małym Rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność, czyli… Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już

Czwartek, 18 stycznia – Dzień Kubusia Puchatka

 

Dzień Kubusia Puchatka

 

Zaczęło się zwyczajnie – jak to w życiu bywa. Alan Alexander Milne podarował swojemu synowi pluszowego misia. Był 1921 rok, Krzyś świętował pierwsze urodziny, a jego ojciec pewnie nie przypuszczał, że za sprawą zwykłej zabawki zyska wkrótce tak wielką sławę. Tymczasem już 5 lat później w Londynie drukiem ukazał się jego „Kubuś Puchatek”, którego bohater uważany jest dzisiaj za najsłynniejszego misia świata. Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest w rocznicę urodzin Milne’a , czyli właśnie dzisiaj 18 stycznia.

Bohaterami książki są zwierzęta-zabawki, przyjaciele Krzysia. Wśród nich tytułowy Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Królik, Mama Kangurzyca z Maleństwem, osioł Kłapouchy. Akcja utworu toczy się w fikcyjnym Stumilowym Lesie i to właśnie na jego obszarze przyjaciele przeżywają wiele fantastycznych przygód.

 

Integralną częścią książki są ilustracje Ernesta Sheparda, wyobrażające bohaterów. Książka zyskała duże powodzenie czytelnicze i przełożona była na wiele języków.

Przez długie lata była źródłem inspiracji do powstawania różnych innych form, jak choćby takich jak ta „Kubusiowa piosenka o przyjaźni” w wykonaniu Anny Jurksztowicz.

 

 

Kilku kumpli weź, piosenka z Kubusia Puchatka

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;   http://www.wyrwanezkontekstu.pl;

Dodaj komentarz