Poniedziałek, 12 marca – Światowy Dzień Drzemki w Pracy, Dzień Matematyki, Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu
Edyta Górniak – Dom Dobrych Drzew (HD)
Myślę, że ten czas (5 minut 20 sekund) pozwalający na wysłuchanie tego pięknego utworu, w zupełności wystarczy na maleńką drzemkę przed przeczytaniem dzisiejszego wpisu 😉
Drzemka powinna trwać od 10 do max 30 minut. Ci, którzy żyją w pośpiechu mogą ją zrobić nie tylko w pracy przy własnym biurku ale np. w tramwaju czy autobusie w drodze do domu. Taka krótka drzemka nie zaburzy na pewno nocnego snu, wręcz przeciwnie – odstresuje nas w ciągu dnia i łatwiej będzie wtedy zasnąć. Można ją zrobić w dowolnym czasie – od wczesnego popołudnia, nie później jednak niż do godziny 18.00.
Jak uciąć sobie drzemkę, żeby poprawić wydajność w pracy
Dzień Matematyki
Święto to zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się – w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata.
Pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku i uczestniczyło w nich ponad 100 szkół, a w 2016 roku już ponad 900 szkół.
Inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiego Dnia Matematyki jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich. Również tych, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność i dawać radość a nie być kolejnym testem.
Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu
Cenzura w Internecie to prowadzona przez rządy niektórych krajów lub przez samych dostawców internetu działalność, mająca na celu zablokowanie dostępu do pewnych treści zawartych w Internecie obywatelom lub grupom obywateli.
12 marca obchodzimy Światowy Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu. Inicjatorami tej kampanii jest międzynarodowa organizacja Reporterzy bez Granic, która walczy z przejawami ograniczania wolności słowa. W tym dniu Reporterzy bez Granic chcą skupić naszą uwagę na Internecie. Coraz więcej państw zauważa ten ogromny obszar niezależności, jaki społeczeństwu daje Internet i starają się go ograniczyć.
W ramach obchodów Światowego Dnia Przeciwko Cenzurze Internetu Reporterzy bez Granic przyznają specjalną nagrodę dla aktywisty internetowego, bloggera lub dziennikarza internetowego, za szczególne zasługi w promowaniu wolności wypowiedzi w Internecie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org; http://www.poradnikzdrowie.pl; https://panoptykon.org http://www.dziennikzachodni.pl; http://www.kuratorium.waw.pl;