Wszystko czego potrzebujesz to butelka whisky, którą dzielisz ze swoimi przyjaciółmi, czyli … Światowy Dzień Whisky celebruje wszystkie rodzaje whisky oraz whiskey i zachęca wszystkich, aby cieszyć się nimi odpowiedzialnie

Sobota, 19 maja – Dzień Mycia Samochodów, Dzień Dobrych Uczynków, Ogólnopolski Dzień Bliźniąt, Światowy Dzień Whisky,

 

Dzień Mycia Samochodów

Może nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawy, ale w dzisiejszych czasach czyste auto to element naszej wizytówki.
Żaden pojazd nie jest odporny na wpływ warunków atmosferycznych czy – po prostu – kurzu i brudu. Dlatego raz na jakiś czas trzeba samochód umyć. Nie tylko dlatego, żeby uchronić się przed napisem „Brudas” na tylnej klapie namalowanej podczas postoju na osiedlu, ale by przede wszystkim móc pokazać się czystym samochodem tak samo jak czystym ubraniem, wyczyszczonymi butami czy staranną fryzurą.
Nie ma już dziś problemu, by samochód umyć. Myjnia samochodowa znajduje się przy większości stacji benzynowych w miastach całego kraju. Nie brakuje także myjni samoobsługowych. To oczywiście koszt, ale warto pamiętać, że tradycyjne mycie samochodu w przydomowym ogródku lub na parkingu pod blokiem może się skończyć nieprzyjemnie. Każda gmina ma w tym zakresie swoje przepisy. Najczęściej sprowadzają się one jednak do tego, że mycie aut jest dozwolone tylko w miejscach do tego wyznaczonych: głównie myjniach i warsztatach.
A w myjni samochodów może być ciekawie!
Parę ładnych lat temu na samochodowej mapie Polski pojawiły się takie miejsca, które spełniały dwa największe marzenia mężczyzn jednocześnie: piękne kobiety i szybkie samochody. Były to myjnie samochodowe w Gliwicach i Poznaniu, a mycie samochodu tam, to była czysta przyjemność. I wcale nie chodziło o to, że wystarczyło podjechać z autem do bezobsługowej myjni i kupić żeton. W myjniach tych, samochodami zajmowały się panie w strojach bikini, czyniąc z tej prostej czynności erotyczne przedstawienie. Był jeden warunek: nie wolno było wysiadać z samochodu od momentu rozpoczęcia show. Od tej chwili samochodem zajmowała się ubrana w seksowne bikini kobieta – dokładnie go szorowała pląsając w puszystej pianie. Niejednokrotnie były zatrudniane okręgowe „miss mokrego podkoszulka”.

 

Bez wątpienia, właściciele samochodów byli bardzo zadowoleni z tej formy usługi.

 

Takie oczekiwania pojawiły się również wśród zmotoryzowanych kobiet. Coraz częściej panie domagały się równouprawnienia w postaci wprowadzenia oferty skierowanej właśnie dla nich. Z czasem dołączyła myjnia w Wałbrzychu, w której również panie mogły – przez zamydloną szybę – podziwiać opalonych i pięknie zbudowanych panów w stringach.

Pomijając ten jakże wysublimowany sposób traktowania samochodu, pracownicy, poza myciem i płukaniem pod ciśnieniem, również wycierali pojazdy, woskowali, na zamówienie odkurzali wnętrze, a także nabłyszczali opony. Była też usługa polerowania i prania tapicerki. A to wszystko z troski o europejski standard usług.

A o to przede wszystkim chodziło – bo czysty samochód to nie tylko kwestia wyglądu, ale i bezpieczeństwa.

 

Dzień Dobrych Uczynków

19 maja w naszym kraju obchodzony jest Dzień Dobrych Uczynków.

Z inicjatywą, aby 19 maja ustanowić Dzień Dobrych Uczynków, w 2005 roku wystąpiła Fundacja Ekologiczna Arka. Jej pomysł zyskał sporą popularność i do akcji przez lata włączało się wiele firm, instytucji i przede wszystkim zwykłych ludzi, chcących zrobić coś dobrego dla innych.

Idea Fundacji to: – „świat wokół nas jest taki jacy my jesteśmy. Jeżeli koncentrujesz się na nienawiści, ksenofobii, pogardzie dla innych, to otrzymujesz właśnie taką rzeczywistość. Pozytywne, radosne, obywatelskie działania takie, jak Dzień Dobrych Uczynków, powoli zmieniają każdego z jej uczestników. Świat pełen Dobrych Uczynków jest po prostu dla nas lepszy. Musimy tylko w to uwierzyć”.

Zrób piękny, dobry uczynek w środku maja – jednego z najpiękniejszych miesięcy w Polsce! Pomyśl z życzliwością o drugim człowieku, zwierzęciu czy otaczającej Cię przyrodzie i zrób to, co będzie dla nich gestem zrozumienia i przyjaźni.

Pamiętaj: 19 dzień maja jest świętem społecznych, bezinteresownych działań.

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Bliźniąt

Kiedyś widok podwójnego wózka na ulicy stanowił dla niektórych niemałą sensację, dziś podwójne szczęście zdarza się coraz częściej.

Dlaczego na przestrzeni ostatnich lat wciąż przybywa naturalnych ciąż bliźniaczych? Jakie są przyczyny?

Prognozy mówią jasno – doczekamy czasów, kiedy co druga ciąża w Europie będzie wielopłodowa. Prawdopodobnie stanie się to w okolicach 2050 roku. Już teraz zaobserwowano znaczny wzrost częstotliwości ich występowania. Można to wytłumaczyć coraz częstszym i bardziej efektywnym stosowaniem technik wspomagania rozrodu, nie tylko zapłodnienia in vitro, ale przede wszystkim metod związanych z indukcją owulacji.
Jednak tzw. sztuczne metody prokreacji nie są jedyną przyczyną coraz większej liczby ciąż wielopłodowych w krajach rozwiniętych. Jako inne czynniki wymieniane są m.in. szybko postępujące zmiany w środowisku naturalnym, modyfikowana żywność, a także wzrastający wiek kobiet, które rozpoczynają prokreację. Najwięcej bliźniąt rodzą mamy pomiędzy 30. a 40. rokiem życia, co ciekawe, nie tylko te, które korzystają z metod zwiększania płodności. Jest to uzasadnione z biologicznego punktu widzenia – w tym wieku wzrasta poziom hormonu FSH, który u kobiet odpowiedzialny jest za stymulację dojrzewania pęcherzyków jajnikowych, co konsekwencji doprowadza niekiedy do uwalniania większej ilości komórek jajowych podczas jednego cyklu. Wygląda na to, jakby natura „wiedziała, że należy się spieszyć” i nadrabiała „zaległości”.
W Polsce na przestrzeni ostatnich 30 lat odsetek ciąż mnogich zwiększył się o około 0,6 proc., co oznacza, że i tak jesteśmy za krajami zachodnimi, gdzie ten odsetek jest znacznie wyższy.

Dzisiaj,  po raz siódmy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bliźniąt, zatem z tej okazji należy złożyć życzenia wszystkim tym, którzy posiadają swój „duplikat”. Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta!

 

Światowy Dzień Whisky

Światowy Dzień Whisky zapoczątkował Blair Bowman – młody student Uniwersytetu Aberdeen oraz entuzjasta whisky. Obserwując, że ludzie na Twitterze świętują dzień ginu, wpadł na pomysł aby w ten sam sposób oddać szacunek whisky, w związku z czym w sierpniu 2011 roku zarejestrował domenę WorldWhiskyDay.com.

Pomysł był stosunkowo prosty. Poprzez portale społecznościowe oraz strony internetowe zjednoczyć wszystkich miłośników whisky na całym świecie i w ten jeden dzień wspólnie celebrować Światowy Dzień Whisky.

Pierwszy World Whisky Day odbył się 27 marca 2012, a imprezy zarejestrowane na stronie internetowej zgromadziły około 20 tysięcy osób na całym świecie, jednak to był dopiero początek. Z roku na rok Światowy Dzień Whisky rozrósł się do tego stopnia, że dwa lata później celebrowało go już ponad 250 tysięcy fanów whisky z najdalszych zakątków naszego globu.

World Whisky Day na stałe wpisał się od tego czasu w kalendarz imprez poświęconym miłośnikom złotego trunku na całym świecie. Obchodzony zwyczajowo w każdą trzecią sobotę maja, stał jedną z bardziej medialnych imprez, cieszącą się ogromną popularnością wśród użytkowników serwisów społecznościowych.

 

 

Degustację whisky należy przeprowadzać w kieliszkach o kształcie tulipana, dodając kilka kropel niegazowanej wody mineralnej. Whisky można również podawać z lodem w niskich szklankach oraz w dowolny sposób, jako bazę różnych do drinków. Szeroki wachlarz wyboru pozwala każdemu znaleźć swój ulubiony smak i cieszyć się nim nie tylko w Światowy Dzień Whisky.

Zdrowie, panie Bowman!

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;   http://www.kurierlubelski.pl;  http://www.dziennikzachodni.pl;   http://whiskydaycracow.pl;  http://mamdziecko.interia.pl;   http://fundacjaarka.pl;   www.gloswielkopolski.pl

Dodaj komentarz