Niedziela, 7 maja 2023
Rodziny królewskie uchodzą za perfekcyjne: zawsze uśmiechnięte, pięknie ubrane, szczęśliwe… Brytyjska rodzina królewska podziwiana jest na całym świecie, a jej losy śledzą miliony. Ale i w tej rodzinie zdarzyły się różne skandale, tragedie, które w bajkach o królestwie nigdy nie powinny się wydarzyć.
Z czym tak naprawdę muszą się mierzyć i co jeszcze ukrywają pod maską uśmiechu?
Johann Brewer, Alex Biermann, Richard York – God Save The King myfreemp3.vip .mp3
Wczorajszy dzień, 6 maja, był historycznym momentem w Wielkiej Brytanii. To właśnie tego dnia Karol III został oficjalnie koronowany na króla. Podczas uroczystości w Opactwie Westminsterskim monarsze towarzyszyli prawie wszyscy członkowie jego najbliższej rodziny mimo rozłamu w rodzie, do którego doszło po ślubie młodszego syna, księcia Harry’ego i Meghan Markle.
Harry do Wielkiej Brytanii przybył sam, w cywilnym ubraniu. Podczas ceremonii koronacyjnej zasiadł w trzecim rzędzie (to miejsce mu wyznaczono), w towarzystwie wuja pozbawionego tytułów królewskich i wojskowych, kontrowersyjnego księcia Andrzeja.
W przeciwieństwie do Williama, Harry nie wziął udziału w zwyczajowym hołdzie składanym władcy i nie pojawił się także na pałacowym balkonie, gdy po koronacji Karol III pozdrawiał zebranych przed Pałacem Buckingham. Nie zaproszono go również na prywatny obiad w gronie najbliższych.
Opuścił kraj w godzinę po zakończeniu koronacji. 6 maja okazało się, jak royalsi potraktowali „czarną owcę” monarchii, mimo, że cały czas w rodzinie tej działy się jeszcze gorsze skandale.
Tytuły szczęścia nie dają, ale Karol osiągnął prawie wszystko, czego chciał. W końcu się doczekał i królewski tron jest jego.
Chociaż nie wszyscy podzielają entuzjazm zwolenników brytyjskiej monarchii, ceremonia koronacyjna syna Elżbiety II stała się wielkim wydarzeniem nie tylko dla obywateli Wielkiej Brytanii, ale dla nas wszystkich, w jakiś sposób śledzących i pamiętających historię tego rodu od chwili wejścia na tron właśnie niezapomnianej Elżbiety II.
Źródło: obrazek wyróżniający – Wikipedia, domena publiczna;