Kawałek niechcianego czasu, czyli … życie w czasach zarazy

Niedziela, 15 marca 2020

 

Piękny, ciepły, słoneczny dzień. To wiosna, choć ta kalendarzowa i astronomiczna będzie dopiero za tydzień. Przyroda już dawno się obudziła – a może w tym roku wcale nie zasnęła, tylko trwała w lekkim letargu? Kwitną pierwsze kwiaty, a radosne trele ptaków można słyszeć o świcie już od dawna (oczywiście, jak się nie śpi!).

Kwitnienie wiśni w Japonii trochę się opóźniło, dlatego w tym roku może im dorównamy?

Osobiście tego raczej nie sprawdzimy.

Tak się stało, że wskutek panującego koronawirusa musieliśmy ograniczyć swą aktywność i zostaliśmy częściowo unieruchomieni w domu.

Potraktujmy więc ten czas, jako czas dany nam do wykorzystania.

Ciągle zabiegani, nie mamy kiedy się wyspać, przedzwonić do dawnych znajomych, poprzyszywać oberwane guziki, przeglądnąć rzeczy potrzebne i niepotrzebne, obejrzeć zaległe filmy czy przeczytać kurzące się na półkach książki. Zróbmy to. To i jeszcze wiele innych rzeczy.

Poza tym, pozostanie w domu nie oznacza zamknięcia się na świat. Nie opuszczając naszej ulubionej kanapy, mamy okazję znaleźć się w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Seulu czy Meksyku. Wirtualne spacery po 12 słynnych światowych muzeach a także po muzeach polskich możecie odbyć zaglądając  (TUTAJ) . Obejrzeć tam można jeszcze wiele innych, ciekawych rzeczy, jak na przykład 5 współczesnych, polskich artystów, których możecie nie znać, a zna ich cały świat. Polecam!

Polecam także wirtualne spacery Street View Google Maps, czy filmiki na Youtube  (TUTAJ) , pokazujące interesujące miejsca na świecie. Możemy także korzystać z interaktywnej rozrywki w sieci, by zatopić się w wirtualnej rzeczywistości gier komputerowych. W ostateczności pozostają jeszcze telewizyjne propozycje.

Tak więc – przyjemnego spędzania niechcianego czasu w tych okołowiosennych dniach Wam życzę!

 

 

 

Dodaj komentarz