Kochaj mnie czule, kochaj mnie słodko, z Tobą życie me sens ma, czyli … Tak już jest, niektóre rzeczy muszą się dziać …

Poniedziałek, 8 stycznia – Dzień Elvisa Presleya, Dzień Sprzątania Biurka

 

Elvis Presley – Only you  Elvis Presley – Love Me Tender

 

Dzień Elvisa Presleya

Gdyby żył, obchodziłby dzisiaj  83 urodzimy.  Elvis Presley, bo to o nim mowa, urodził się 8 stycznia 1935 roku. Jedna z ważniejszych ikon popkultury XX wieku.  Amerykański piosenkarz i aktor znany powszechnie jako Elvis, często nazywany „Królem Rock and Rolla” lub po prostu „Królem”. Wykonywał muzykę z pogranicza takich gatunków jak między innymi: rock, pop, country, rock and roll, czy rockabilly.

Jego muzyczna kariera zaczęła się w 1954 roku, gdy rozpoczął współpracę z właścicielem Sun Records, Samem Phillipsem. W listopadzie 1956 zadebiutował w filmie „Kochaj mnie czule”. W roku 1958 został powołany do armii, a dwa lata później powrócił do nagrywania. Przez większość lat 60.XX wieku, Presley grał w filmach i nagrywał do nich ścieżki dźwiękowe. Wrócił także  do śpiewania na żywo. W roku 1973 Presley wziął udział w Aloha from Hawaii, pierwszym koncercie nadawanym przez satelitę. Po wielu latach nadużywania leków, Presley zmarł nagle 16 sierpnia 1977 roku w Memphis. Miał tylko 42 lata.

 

 

Przez magazyn Billboard został określony najlepszym artystą lat pięćdziesiątych. Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Jimmy Carter żegnał go słowami: „Jego muzyka, jego osobowość zmieniły oblicze amerykańskiej kultury. Elvis Presley był symbolem buntowniczego ducha naszego narodu”. W roku 1986 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame (muzeum rock and rolla i rocka oraz  sala sławy honorująca artystów rockowych i inne osoby, które wniosły zasadniczy wkład w rozwój tych gatunków muzyki).

 

 

Elvis Presley – Can’t Help Falling in Love (Remastered)

 

Dzień Sprzątania Biurka

8 stycznia czyli dzisiaj, obchodzimy kolejne święto nietypowe, ale jakże potrzebne – Dzień Sprzątania Biurka.

Jedni twierdzą, że w bałaganie nie da się pracować, marnuje się tylko czas na poszukiwania potrzebnych dokumentów i człowiek nie może się skoncentrować, a drudzy, że nieład artystyczny świadczy o kreatywności i zaangażowaniu. Sam Albert Einstein powiedział podobno: Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?

Ale warto wiedzieć, że nawet już nie bałagan a zwyczajne pozostawienie na biurku dokumentów, może doprowadzić do przykrych konsekwencji w razie  kontroli Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych. Dlatego przed opuszczeniem stanowiska pracy, powinniśmy kierować się zasadą czystego biurka, tzn. nie pozostawiać na biurku dokumentów z ważnymi danymi a nawet dbać o to, aby dokumenty przechowywane były w zamkniętych szafach, szufladach albo zaklejonych pudłach. Przechowywanie luzem, „na widoku”, informacji podlegających ochronie jest zabronione i zagrożone karą dla firmy w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;   http://natemat.pl;   http://www.bezpiecznainformacja.pl;

Dodaj komentarz