Księżna Cambridge, hrabina Strathearn i baronowa Carrickfergus, czyli … jak bajka może zamienić się w rzeczywistość

Środa, 9 stycznia –  Dzień Ligi Ochrony Przyrody, urodziła się Katarzyna – księżna Cambridge

 

Dzień Ligi Ochrony Przyrody

O tej najstarszej organizacji ekologicznej w Polsce pisałam  (TUTAJ) .

A dzisiaj?

Dzisiaj opowiem Wam bajkę…

 

Krzesimir-Dębski-Pieśń-Mili-www.my-free-mp3.net-.mp3

 

Dawno, dawno (raptem 37 lat) temu, przyszło na świat dziecię, które nawet nie przeczuwało, że czeka go los baśniowej księżniczki.

9 stycznia 1982 roku, w Reading w hrabstwie Berkshire, urodziła się Catherine Elizabeth Middleton, a właściwie

Katarzyna – księżna Cambridge

lub też – Catherine, Duchess of Cambridge.

Jest najstarszą z trójki dzieci Carole Middleton (z domu Goldsmith) i Michaela Middletona, nieposiadających tytułów szlacheckich ale posiadających prywatną spółkę z obrotami ok. 30 milionów funtów. Dlatego Kate mogła uczęszczać do ekskluzywnych szkół, takich jak Uniwersytet w St. Andrews w Fife, którego jest absolwentką.

Tam też, w roku 2001, poznała przyszłego męża, pierwszego syna księcia Walii Karola –  Wilhelma (Williama).

W 2007 roku w mediach pojawiły się informacje, że związek między Kate Middleton a księciem Wilhelmem zakończył się. Pomimo tego, parę wielokrotnie widywano razem podczas różnych uroczystości. Towarzyszyła mu m.in. podczas uroczystego zakończenia szkoły wojskowej 15 grudnia 2006 roku w Royal Military Academy w Sandhurst, która odbyła się z udziałem rodziny królewskiej; podczas uroczystości nadania Orderu Podwiązki; podczas polowania z księciem Walii Karolem w Balmoral, podczas meczów polo, na wspólnych wakacjach w Klosters i na Seszelach. Była także gościem na ślubie kuzyna Wilhelma – Petera Phillipsa – z Autumn Kelly, który odbył się 17 maja 2008 roku oraz na ślubie Lady Rose Windsor w dniu 19 lipca 2008 roku, na którym Wilhelm nie był obecny.

Aż tu… Książę Wilhelm i Kate Middleton zaręczyli się w październiku 2010 roku podczas dziesięciodniowej wycieczki do Kenii.

Zaręczyny oficjalnie ogłoszono 16 listopada 2010. Wilhelm podarował Kate pierścionek zaręczynowy, który był pierścionkiem zaręczynowym jego matki Diany.

Para nie podpisała intercyzy (sic!).

(AP Photo/SUZANNE PLUNKETT, Pool)

Pobrali się 29 kwietnia 2011 w Opactwie Westminsterskim.

Dnia 29 kwietnia 2011 o godzinie 12:20 Catherine i książę Wilhelm oficjalnie zostali małżeństwem. Na ślub zostało zaproszonych 1900 gości.

Tuż po ceremonii ślubnej para młoda udała się na uroczyste przyjęcie u królowej Elżbiety II, po którym pojawili się wspólne na balkonie pałacu Buckingham.

Państwo młodzi oprócz oficjalnej części wesela wzięli udział także w zorganizowanej wieczorem uroczystej kolacji u Księcia Karola, który, oprócz oficjalnego obiadu, specjalnie dla nowożeńców zorganizował imprezę taneczną, na której obecni byli przyjaciele i rodzina pary młodej. Oprócz tego kilka dni później państwo młodzi zapowiedzieli już całkiem prywatną zabawę taneczną w gronie najbliższych przyjaciół i znajomych.

Babcia, Elżbieta II przyznała wnukowi Wilhelmowi z okazji jego ślubu tytuły księcia Cambridge, hrabiego Strathearn oraz barona Carrickfergus. Kate, jako jego małżonka została więc księżną Cambridge, hrabiną Strathearn i baronową Carrickfergus.

W grudniu 2012 roku Pałac Św. Jakuba oficjalnie ogłosił, że książę i księżna Cambridge spodziewają się pierwszego dziecka. 22 lipca 2013 roku księżna została skierowana do szpitala St Mary w Londynie, gdzie o godzinie 17:24 czasu polskiego (16:24 BST) urodziła syna, Jerzego Aleksandra Ludwika.

8 września 2014 roku Clarence House podał informację, że księżna Cambridge spodziewa się drugiego dziecka. 2 maja 2015 roku, o godzinie 9:34 czasu polskiego (8:34 BST) w szpitalu St Mary w Londynie urodziła ona córkę, Karolinę Elżbietę Dianę.

4 września 2017 roku Pałac Kensington potwierdził, że para spodziewa się trzeciego dziecka. 23 kwietnia 2018 roku Pałac Kensington ogłosił, iż księżna o godz. 11:01 czasu brytyjskiego (o 12:01 czasu polskiego) urodziła drugiego syna Ludwika Artura Karola.

I tutaj należałoby zacytować zdanie kończące prawie każdą bajkę –

„I żyli długo i szczęśliwie.”

To tyle.

Resztę dopisze życie…

 

Książę i księżna Cambridge z trójką swoich dzieci. (Fot. Kensington Palace)

 

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;  https://ksieznakate.blogspot.com;

Dodaj komentarz