Las Vegas, czyli … jeszcze w klimacie świątecznym …

Wtorek, 26 grudnia – Boże Narodzenie (drugi dzień świąt)

Dzisiejszy dzień jest 360 dniem roku 2017. Trwa 7 godz. 43 min i jest krótszy od najdłuższego o 9 godz. i 3 min oraz dłuższy od najkrótszego o 1 min. Do końca roku pozostało jeszcze 5 dni.

 

Przygotowując dzisiejszy wpis sięgnęłam jak zwykle do mojej ulubionej Wikipedii. Pomiędzy innymi wydarzeniami dotyczącymi 26 grudnia, zainteresowała mnie data 26 grudnia 1946 roku.

 

 

Elvis Presley Viva Las Vegas

Dokładnie 71 lat temu, w Las Vegas otwarto Flamingo Las Vegas, hotel i pierwsze luksusowe kasyno  położone przy bulwarze Las Vegas Strip (czyli głównej drodze w Las Vegas Valley, w amerykańskim stanie Nevada, znanej przede wszystkim z położonych przy niej kasyn). Wybudowane zostało przez mafijny Syndykat pod kierownictwem Bugsy’ego Siegela (amerykańskiego gangstera żydowskiego pochodzenia).

Otóż kilka lat temu, będąc w Stanach Zjednoczonych, wraz z moimi córkami wybrałam się na wycieczkę po kraju – „12 stanów w 9 dni”. Jednym z punktów programu był wieczór i nocleg w Las Vegas. Jadąc tam, miałyśmy już pewne wyobrażenie miasta, oczywiście na podstawie oglądanych filmów. Ale to co zobaczyłyśmy, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Przepych, rozmach, bogactwo, pieniądze i feerie świateł.

 

 

Po latach, ta światowa stolica rozrywki jawi mi się jako połączenie ogromnego wesołego miasteczka ze skansenem wszelkich cudów świata, rozjarzonych  iluminacją ogromnych neonów niczym  świąteczno-noworoczna gigantyczna choinka  😉

 

 

 

Źródło:    https://pl.wikipedia.org;

Dodaj komentarz