Ludzie blogi piszą, czyli … co warto czytać

Czwartek, 31 sierpień – 1). Dzień Blogów,   2). Dzień Solidarności i Wolności,   3). Święto Kawalerii Polskiej

 

Jan Garbarek Group – Mission: To Be Where I Am

Foto: Shutterstock

Dzisiaj obchodzimy Dzień Blogów, święto bardzo nam blogerom bliskie. Właściwie mam pewne opory przed zaliczaniem siebie w tak liczny i w większości znamienity blogerski poczet. Powód jest prozaiczny – po prostu  w wirtualnym świecie istnieję dopiero od maja tego roku. Ale skoro już wdepnęłam w tę społeczność polskiej blogosfery, postaram się czynnie w niej uczestniczyć.

Zanim zajęłam się prowadzeniem bloga, dłuższy czas byłam obserwatorką. Dlatego cieszę się bardzo z akcji popularyzacji blogów. Myślę, że blogi które polecam, spodobają się i zagoszczą na dłużej w Waszych sercach.

Blogi te, pomimo różnej tematyki, mają wspólny motyw przewodni – szeroko pojmowane rękodzieło, a ja  jestem ogromną fanką jakiegokolwiek rękodzieła.

http://chatamagoda.blogspot.com/

W 2004 roku Jagoda i Maciek zrezygnowali z życia w mieście i przeprowadzili się na wieś, do Lutowisk, gdzie kupili kawałek ziemi.  Pod Rzeszowem znaleźli chatę z bali z 1930 roku i przenieśli ją w całości w Bieszczady. Tak powstała Chata Magoda, w której zaczęli przyjmować gości i prowadzić gospodarstwo agroturystyczne. Później wyremontowali jeszcze drugą, prawie stuletnią chatę, bojkowską. Mieszkają z piątką zwierząt, mają przydomowy ogród ziołowo-warzywny, hodują kozy, produkują na własne potrzeby ser. Starają się żyć samowystarczalnie i ekologicznie, ale przede wszystkim cieszyć się każdym dniem. Bogaci o lata doświadczeń, chcą  pomóc innym, którzy także marzą, żeby porzucić miasto i żyć prościej, bliżej natury. Warto poznać Jagodę i Maćka. Warto zobaczyć przez obiektyw aparatu Jagody Chatę Magodę i Bieszczady i ich wszystkie przesympatyczne zwierzaki.

http://robotkizmyszka.blogspot.com/

Jak sama o sobie pisze – mieszka na stryszku. To ważne, bo w tej małej rzeczywistości potrafi sobie doskonale radzić, ciągle remontując go i udoskonalając. Pełna pozytywnej energii i pomysłów na zrobienie czegoś z niczego. Polecam.

http://czachorowski1963.blogspot.com/

Tym razem Pan. Pan o szerokim spektrum zainteresowań. Pracownik Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Wydziału Biologii i Biotechnologii, UWM w Olsztynie. Robi to co kocha i kocha to co robi. Oprócz pięknej pasji do pływających, chodzących, czy fruwających „robaków” – chruścików, zajmuje się ekologią i w tym duchu wychowuje młodzież.  A poza tym wszystkim znajduje jeszcze czas na … malowanie butelek, kamieni i starych dachówek!

 

Chciałam Wam jeszcze przedstawić blogi, na których się „wychowałam”. One również rozbudziły moją chęć blogowania – lecz niestety, od jakiegoś czasu przestały być aktywne i już chyba się nie reaktywują 🙁

http://utkanezmarzen.blogspot.com/

Piękne, subtelne zdjęcia pięknych rękodzielniczych wytworów, wartka narracja, ogromne serce do ludzi, zwierząt i otoczenia. Doskonała umiejętność kompozycji. Blog nieaktywny od  27 listopada 2012roku. Dzięki  szerokim zainteresowaniom Elisse, takim jak haftowanie, szydełkowanie, decoupage, gotowanie, ogród, fotografowanie, aranżacja wnętrz, można było czytając jej wpisy przenieść się na chwilę w bajkowy, wykreowany przez nią świat. Patrząc na jej wielką energię życiową i zaangażowanie w to co robi, nie jestem w stanie zaakceptować decyzji o zaprzestaniu blogowania. Jedynym usprawiedliwieniem jest jej choroba.

http://penelopia.blogspot.com/

Blog nieaktywny od grudnia 2015. Podejrzewam, że autorka straciła serce do blogowania. Wielka szkoda, bo właśnie takie blogi były dla mnie inspiracją. Widać klasę, wielki kunszt i staranność we wszystkim czego się tknęła. Zarażona bakcylem ogrodnictwa przez Katarzynę Bellingham, aranżując swój ogród – prawie jej dorównała. A rękodzieło Penelopy? Bajka! Wszystko zrobione subtelnie, ze smakiem, starannie wykończone. Profesjonalne zdjęcia i lekka, dowcipna narracja. Taki wielki żal i tak się trudno rozstać 🙁

Dzisiejsze święto nie miałoby żadnego sensu i znaczenia gdyby nie Wy – czytelnicy. Włączając się w obchody Dnia Blogów, chcę przede wszystkim podziękować Wam – za to, że jesteście, czytacie artykuły i komentarzami dopingujecie do pracy. Zrobię wszystko, by nie zawieść Waszych oczekiwań!

Dodaj komentarz