Pierwszej gwiazdy dziś zapytaj, co następny rok przyniesie. Czekam ja, czekasz ty. Północ już – zegar zaczął bić, czyli … mija rok …

Synonimem końca roku będzie dla mnie chyba już zawsze, moja amerykańska podróż  „Chicago to Key West and back”.

Wigilia 2009 – opuszczam świąteczne, skute 10 stopniowym mrozem Chicago, by wyruszyć na upalną Florydę i powrócić właśnie w Sylwestra. Przez całą tę drogę towarzyszyła nam wchodząca dopiero na amerykańskie listy przebojów, ale ciesząca się już ogromnym powodzeniem piosenka „Empire State of Mind” (Jay-Z & Alicia Keys), nadawana na każdej radiowej stacji prawie non stop.

 

Jay-Z feat. Alicia Keys – Empire State of Mind (Official Music Video)

New York, Concrete jungle where dreams are made, oh
There’s nothing you can’t do Now you’re in New York

 

Niedziela, 31 grudnia – Sylwester, Dzień bez Bielizny

 

Sylwester

Sylwester to wigilia Nowego Roku, dzień poprzedzający Nowy Rok. Wtedy to świętuje się koniec starego roku i początek nowego. To okres hucznych zabaw i bali, toastów, sztucznych ogni, petard.

Samo święto pożegnania starego i powitania Nowego Roku narodziło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Początkowo obchodzono je tylko w bogatszych warstwach społeczeństwa, stopniowo zwyczaj przedostawał się do życia uboższych ludzi. Na początku XX wieku pojawiły się lokalne zwyczaje przeżywania nocy sylwestrowych. Na przykład w Danii zeskakiwano z krzesła o północy, a w Hiszpanii od 1909 wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono. W wielu państwach tradycyjnym trunkiem jest wtedy szampan.

 

 

Dzień bez Bielizny

30 maja Dzień bez Stanika, 31 maja Dzień bez Majtek, dzisiaj 31 grudnia – w ostatni dzień roku, idziemy się bawić zupełnie bez bielizny.

Szkoda, że to grudzień a nie maj, ale napoje wyskokowe zrobią na pewno swoje i będzie ciepło!

Przyjemnej i wesołej zabawy nam życzę oraz zdrowia i wszystkiego najlepszego w Nowym 2018 Roku !

 

 

Gdybym to dzisiaj wracała z Key West, w radiu pewnie panowałby taki oto przebój tegorocznego lata:

Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee

Dodaj komentarz