Posiadał hipnotyzującą inteligencję i altruistyczne serce, czyli … dziecko ciemności czy dziecko światła?

Wtorek, 10 lipca –  Dzień Nikoli Tesli

 

Podobno przyszedł na świat w czasie strasznej burzy, podczas huku i błysku piorunów. Czy dlatego jego niezwykły mózg zaczął zagłębiać się w nauce od najmłodszych lat?

Miał dwie możliwości – podążyć w ślady ojca, serbskiego ortodoksyjnego kapłana lub w ślady matki „wynalazczyni”, która lubiła majsterkować przy pomocy sprzętu gospodarstwa domowego. Dziś, biorąc pod uwagę całe życie tragicznego geniusza, wiemy, że świat nauki powinien podziękować jego matce.

 

Dzień Nikoli Tesli

Święto ustanowione nieoficjalnie z inicjatywy Towarzystwa Pamięci Tesli na pamiątkę urodzin wynalazcy.

O Nikoli Tesli pisałam już przy okazji Światowego Dnia Radia  (TUTAJ) oraz Dnia Marzyciela (TUTAJ).

Dzisiaj jest Jego święto.

Tesla: niebezpieczny umysł | Obejrzyj CAŁY ODCINEK online! | Discovery Channel

Nikolas Tesla wykonywał niezliczone tajemnicze eksperymenty, ale i on sam stanowił niezwykłą tajemnicę. To domena prawie wszystkich genialnych umysłów – mają jakąś obsesję. A genialny Tesla miał całkiem dużą!

Obchodził budynek wokół trzykrotnie, zanim do niego wszedł. Wycierał talerze 18 serwetkami. Był bardzo ostrożny w unikaniu zarazków. Ciągle mył ręce (trzy razy pod rząd, zawsze używając świeżych ręczników) i za wszelką cenę unikał uścisków dłoni. Starał się spać tylko dwie godziny na dobę, uważając, że trzy to już byłaby strata czasu. W hotelach mieszkał tylko w pokojach, których numery były podzielne przez 3. W myślach wykonywał działania dla rzeczy w swoim bezpośrednim otoczeniu by upewnić się że wynik jest podzielny przez 3. Swoje wybory opierał na tych wynikach. Wszystko wykonywał w zbiorach trójki. Może był bardzo przesądny? Niektórzy utrzymują, że mógł mieć zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (nerwicę natręctw). Istnieje także możliwość, że cierpiał on na pewną odmianę autyzmu, na co wskazywałaby opisywana przez niego samego intensywna wrażliwość na dźwięki, jego doskonała zmysłowa świadomość i gwałtowna niechęć do pereł i kobiecych kolczyków. Jednakże prawda jest dużo głębsza.

„Gdybyście znali wspaniałość trójki, szóstki i dziewiątki, to mielibyście klucz do wszechświata.” – Nikolas Tesla

 

Źródło:   https://www.youtube.com;   http://niezwyklahistoria.pl;

Dodaj komentarz