Sylwester, czyli … bawmy się póki życie trwa…

Piątek , 31 grudnia 2021 – Sylwester

 

Sylwester albo tłusta wigilia to wigilia Nowego Roku, czyli dzień poprzedzający Nowy Rok stanowiąca czas hucznych zabaw i uroczystych balów, toastów, sztucznych ogni, petard lub pokazów laserowych. Właśnie dzisiaj – 31 grudnia, świętuje się koniec starego roku i początek nowego.

Tegoroczny sylwester jest kolejnym, który spędzimy w dobie pandemii. Mając świadomość zagrożenia, młodzi ludzie decydują się jednak obchodzić go wystawnie, bo istnieje wciąż żywe przekonanie, że tak jak się spędzi sylwestra – taki będzie cały przyszły rok. Warto więc zadbać o to, by ostatni dzień roku był taki, jak pragniecie go spędzić. Może to być zabawa na sali (jak np. sylwester w Double Tree By Hilton w Łodzi – tam się bawi moja młodsza córka) lub też kameralnie, w domowym zaciszu – jak właśnie ja z resztą rodziny będę wyczekiwać nadejścia Nowego.

PIOSENKA NA NOWY ROK

Jest to ostatni dzień w roku kalendarzowym. Niedługo astronomowie powiadomią nas, że planeta nasza w wędrówce dokoła Słońca znalazła się w tym samym punkcie co rok temu.

Zaraz, chwileczkę… W tym roku jednak Nowy Rok się spóźni! Czas odmierzają teraz zegary atomowe, a one nie uwzględniają tego, że Ziemia ostatnio przyspieszyła obroty. Kiedy więc w sylwestra zegary wybiją północ, w rzeczywistości nieco się spóźnią. Pierwszy dzień Nowego Roku zacznie się tak naprawdę 65 milisekund wcześniej.

Skończy się rok słoneczny, kalendarzowy. Stanie przed nami nowy rok, jak nowa karta – czysta, niezapisana, na której pisać będziemy nową historię przyszłych dni. Za kilka godzin wybije północ. Staniemy na krawędzi czasu. Za nami będzie trwały grunt tego, co przeszło, przed nami wielka niewiadoma.

Z różnymi uczuciami przyszło nam żegnać staruszka. Dla niektórych był szczęśliwy, dla innych mniej a dla jeszcze innych – tragiczny. Zerwijmy więc tę ostatnią kartkę kalendarza, żegnając Stary Rok, tak bardzo nabrzmiały w wydarzenia i przeżycia. Niech się dzieje NOWE!

Jeszcze raz – dla nas wszystkich, którzy w tym dniu pozostają w domu, parafrazuję poetę:

Siedzimy kiedy słońce lśni,
Będziemy siedzieć gdy zapadnie noc.
Czekamy nowych lepszych dni,
Kiedy Stary z Nowym wznoszą toast.

Nasza Basia Kochana i przyjaciele Piosenka na nowy rok myfreemp3.vip.mp3

 

Zdrowia i dobrego czasu nam życzę!

 

 

Dodaj komentarz