Tego wieczoru, gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może, czyli … to właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku.

24 grudnia jest 358. dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 7 dni.

Niedziela, 24 grudnia – wigilia świąt Bożego Narodzenia

 

Wigilia Bożego Narodzenia, wigilia świąt Bożego Narodzenia

Wigilia Bożego Narodzenia, wigilia świąt Bożego Narodzenia to w tradycji chrześcijańskiej dzień poprzedzający Boże Narodzenie, kończący okres adwentu.

Dzisiejszy wpis chciałam w całości poświęcić muzycznej oprawie Świąt. Nie będą to kolędy, ale utwory, które są tak piękne i wykonywane od tak dawna, że zapisały się w naszej świadomości jako nieodłączna część świąt.

Zapraszam na ucztę świątecznego melomana  😉

 

Czerwone gitary – jest taki dzień

Utwór pochodzi z płyty świątecznej  „Dzień jeden w roku” (S. Krajewski, K. Dzikowski),  wydanej w 1976 roku.

DE SU – Kto wie czy za rogiem ? + text

Zespół DE SU został założony w lutym 1993 roku. Od samego początku borykał się z różnymi trudnościami.  Świąteczny przebój „Kto wie?” został nagrany w 2000 roku. Niedługo potem zespół rozwiązano.

Edyta Górniak feat Krzysztof Antkowiak – Pada Śnieg

Pada śnieg – świąteczny promo singel Edyty Górniak wykonywany w duecie z Krzysztofem Antkowiakiem, pochodzący z albumu Dotyk. Przed wydaniem singla w duecie, piosenka ukazała się na albumie Zakazany owoc Krzysztofa Antkowiaka już w 1989 roku. Utwór promowany był przez rozgłośnie radiowe, a jego premiera odbyła się w 1995 roku na antenie Programu III Polskiego Radia. Słowa do piosenki napisał Jacek Cygan, a muzykę skomponował Rafał Paczkowski. Singel stał się przebojem, który co roku grywany jest podczas świąt Bożego Narodzenia przez wiele rozgłośni radiowych w całej Polsce.

 

Wham! – Last Christmas (Official Video)

Last Christmas, piosenka duetu Wham! wydana w roku 1984, stała się jednym z ich większych przebojów. Teledysk kręcony był m.in. w Saas-Fee w Szwajcarii. W wideoklipie wystąpili George Michael i Andrew Ridgeley, Pepsi & Shirlie oraz przyjaciele.

 

 

Na zakończenie jeszcze jedna piękna piosenka, o tematyce bardzo ważnej w życiu każdego człowieka.

Kolęda dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera w wykonaniu Beaty Rybotyckiej.

Kolęda dla nieobecnych to  piosenka, którą wykonuje Beata Rybotycka ze słowami Szymona Muchy do muzyki Zbigniewa Preisnera. Wykonywana często w czasie Świąt Bożego Narodzenia z myślą o najbliższych, którzy już od nas odeszli.

A ja ze swej strony, życzę wszystkim odwiedzającym mój blog – ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA  SPĘDZONYCH W RODZINNYM GRONIE, W SPOKOJU I MIŁEJ ATMOSFERZE.

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;   http://www.zosia.piasta.pl – wiersz  – Emilia Waśniowska

Dodaj komentarz