Windows, czyli … uczcić system operacyjny

Czwartek, 24 sierpnia  –  Dzień Windowsa

Windows ang. windows – okna. Windows to systemy operacyjne sprawujące kontrolę nad innymi programami. Są one graficznymi odpowiednikami DOS-a (systemu Microsoftu powstałego na początku lat 80-tych), na którego bazie część z nich pracuje.

„Windowsy” wyróżniają się prostotą obsługi, funkcjonalnością , szeroką gammą zastosowań, jednak głównym w tej chwili atutem jest ich bezpieczeństwo i niezawodność (głównie wersje NT).

DJ Strike  – Tema Windows XP

24 sierpnia 1995 roku – to właśnie tego dnia, 22 lata temu, odbyła się premiera systemu Windows 95 – pierwszego systemu Microsoft z okienkowym interfejsem użytkownika. Do dziś korzystamy z wprowadzonych wtedy rozwiązań: przycisku START (skróconego obecnie do logo Windows), pasku zdań i ikony „Mój komputer” (zmienionej teraz na Ten Komputer).

P.S.

Windows Vista (Windows NT 6.0) – system operacyjny z rodziny Windows wydany przez Microsoft 30 stycznia 2007 roku. Jest następcą systemu Windows XP. Kolejnym systemem Microsoftu jest Windows 7  wydany w 2009 roku.

SPIDERSWEB   podaje, że „od kwietnia bieżącego roku Microsoft odłączył od respiratora życia niesławny system Windows Vista. Niewielu będzie po nim płakać. Choć innowacje wprowadzone przez Vistę ułatwiają nam życie po dziś dzień.”

Ja będę płakać – jestem jego użytkownikiem od 2008 roku i mimo wszystko jestem do niego bardzo przywiązana  🙁

 

Źródło:    Wikipedia,      http://www.spidersweb.pl/2017/03/windows-vista-wsparcie.html

Dodaj komentarz