To co w życiu liczy się, to zaliczyć piękny dzień. I nie ważne są zmartwienia bo się w życiu wszystko zmienia, czyli … Międzynarodowy Dzień Bez Diety, Światowy Dzień Nagiego Ogrodnictwa i inne ..

Niedziela, 6 maja – Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Światowy Dzień Nagiego Ogrodnictwa, Święto Gwardii Szwajcarskiej, Międzynarodowy Dzień Bez Diety,


 

Światowy Dzień Nagiego Ogrodnictwa

Mimo, że Święto to było obchodzone wczoraj (zawsze w pierwszą sobotę maja), to jest świętem bardzo oryginalnym i wartym omówienia, na czym tak naprawdę polega celebrowanie go.

Tradycja Światowego Dnia Nagiego Ogrodnictwa została zapoczątkowana w 2005 roku przez amerykańską organizację nudystów.

Mark Storey, redaktora magazynu „Nude and Natural” („Nadzy i Naturalni”) oraz Jacob Gabriel twierdzą, że nie ma ograniczeń co do tego, kto powinien obchodzić to święto. Dlatego rozbierają się zarówno kobiety jak i mężczyźni, w każdym wieku i o różnych sylwetkach. Ważne jest, aby poczuć, że bycie nagim jest rzeczą całkowicie naturalną i nie ma się czego wstydzić. Inicjatywa ma pomóc ludziom zaakceptować swoje ciało.

Ideą imprezy jest podejmowanie się prac ogrodniczych w stroju Adama, czyli przycinanie żywopłotów, koszenie trawników czy przekopywanie grządek. Następnie należy te czynności sfotografować w taki sposób, by narzędzia ogrodnicze lub fragmenty roślin zasłaniały „strategiczne” miejsca.

Ludzie ceniący sobie swobodę właśnie w ten dzień rozbierają się i sadzą kwiaty, albo plewią ogródek. Jak mówi Storey, w sposobie celebrowania nie ma żadnych zasad i dopuszczalne jest uprawianie roślin np. w kapeluszu albo butach. Nie trzeba być całkowicie nagim.Każdy może świętować jak tylko chce.

W zeszłym roku grupa ośmiu mężczyzn, którzy nazwali się „The Grubby Gardeners”, pracowała w Kensington Roof Gardens. Nie tylko promowali świętowanie tego nietypowego dnia, ale też zbierali środki na cele charytatywne. Główny „ogrodnik”, David Lewis, na sesji pojawił się przyodziany jedynie w konewkę. szkoda tylko, że w imprezie wzięli udział jedynie mężczyźni…

 

 

Zanim w przyszłym sezonie zdecydujecie się odsłonić swoje wdzięki, sprawdźcie czy nie robicie tego nielegalnie. Zasadniczo jest to dozwolone we własnym ogrodzie, ale tylko wtedy, gdy sąsiedzi nie mogą was zobaczyć. Jeśli sąsiedzi skontaktują się z policją, może to doprowadzić do oficjalnej skargi na ekshibicjonizm.

.

 

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Celem święta jest uświadamianie kierowców, jak duże znaczenie ma bezpieczna jazda – zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Tylko w ten sposób zmniejszymy liczbę wypadków na europejskich drogach.

 

Międzynarodowy Dzień Bez Diety

O la la! To jest coś, co się nam (zwłaszcza kobietom), bardzo podoba 😉

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Diety. Jego celem jest akceptacja własnego ciała i rozmaitości jego kształtów i rozmiarów. W tym dniu promuje się także zdrowy tryb życia, zwłaszcza health at any size (zdrowie w każdym rozmiarze) i mówi o potencjalnym zagrożeniu odchudzania się oraz jego nieskuteczności.

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Bez Diety mówi się o:
– kwestionowaniu idei „jedynej słusznej” figury,
– zagrożeniach dyskryminacji ze względu na tuszę,
– ofiarach zaburzeń żywienia i operacji usuwania tłuszczu,
– pomocy osobom z tymi zaburzeniami.

Ten dzień uważany jest w niektórych kręgach za spory chwyt marketingowy – Dzień Bez Diety okazuje się dobrą okazją dla wszelkiego rodzaju placówek gastronomicznych na duży zysk.

 

 

 

 

Święto Gwardii Szwajcarskiej

Muszą być młodzi, odważni, gotowi oddać za Ojca Świętego życie. Raz w roku – dokładnie 6 maja rekruci Gwardii Szwajcarskiej składają uroczystą przysięgę i dołączają do starszych kolegów, by pełnić tę szczególnie zaszczytną służbę.

 


Gwardia Szwajcarska od 500 lat chroni Papieża i strzeże Pałacu Apostolskiego. Od pewnego czasu gwardziści towarzyszą również Papieżowi w podróżach zagranicznych.
Historia rozpoczęła się dokładnie 22 stycznia 1506 roku, kiedy to na zlecenie papieża Juliusza II do Rzymu przybyło 150 Szwajcarów, by chronić Papieża. W Europie żołnierze właśnie szwajcarscy cieszyli się opinią zdyscyplinowanych i wiernych władcy. Uzbrojeni byli w halabardy, pancerze, miecze i broń palną. W całej swojej historii gwardia stoczyła tylko jedną bitwę, za to bardzo krwawą. 6 maja 1527 roku ochroniła ówczesnego papieża Klemensa VII przed armią najemników cesarza Karola V, którzy najechali Rzym. W tej nierównej walce ponieśli jednak ogromne straty.

Na pamiątkę tego zdarzenia, dzień 6 maja został ustanowiony świętem i tego dnia są bohaterami w Watykanie. Zgodnie z tradycją, w dniu tym rekruci Gwardii Szwajcarskiej składają w Watykanie uroczystą przysięgę. Odbywa się ona w charakterystyczny sposób, ponieważ rekrut kładzie lewą rękę na sztandarze gwardii, na którym widnieje herb papieża, prawą zaś, wyciąga do góry i pokazuje trzy palce, na znak Trójcy Świętej. To wyjątkowy dzień szczególnie dla młodych gwardzistów. W uroczystości uczestniczą ich bliscy i wielu Rzymian.
Ciekawostką jest fakt, że strój noszony dziś przez gwardzistów niemal pozostał bez zmian od 500 lat.

 

 

Obecnie papieskie wojsko liczy 110 żołnierzy: oficerów, podoficerów, halabardników i dwóch doboszy. Jej komendant ma rangę pułkownika, jest Domownikiem Papieskim i posiada tytuł Szlachcica Jego Świątobliwości.

Żołnierzami Gwardii Szwajcarskiej mogą być wyłącznie katoliccy obywatele Szwajcarii. W momencie zaprzysiężenia muszą być kawalerami o nieskalanej opinii, odbyć zasadniczą służbę wojskową w armii swego kraju, mieć od 19 do 30 lat i liczyć powyżej 174 cm wzrostu. Podstawowa służba w Gwardii Szwajcarskiej trwa dwa lata, z możliwością przedłużenia.

Gwardia Szwajcarska, oprócz pełnienia funkcji reprezentacyjno-honorowych, od początku swego istnienia stanowi ochronę osobistą papieża i Pałacu Apostolskiego. Strzeże też granic Państwa Watykańskiego, a od niedawna jej członkowie (w strojach cywilnych) towarzyszą papieżowi w jego zagranicznych pielgrzymkach. Podczas wakatu Stolicy Apostolskiej Gwardia podlega władzy kamerlinga i dba o spokojny przebieg konklawe.

 

 

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;   https://przewodnikporzymie.com;  https://nasze-radio.nl;   https://nasze-radio.nl;   https://www.ckm.pl;   http://megamocni.pl;   https://edukacjazywieniowa.pl

Dodaj komentarz