Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile waży cegła, czyli … łamiemy sobie głowy …

Poniedziałek, 29 stycznia – Dzień Składanki i Łamigłówki

 

David Garrett – Viva La Vida

Dzień Składanki i Łamigłówki

 

29 stycznia  to dzień dla osób interesujących się zagadkami logicznymi, łamigłówkami i wszelkimi ciekawostkami, które powodują, że mózg pracuje na wysokich obrotach, a kreatywność rośnie.

Zamiast spędzać go przed telewizorem, warto zorganizować wspólny wieczór np. z wnukami.

Łamigłówki i zadania logiczne, dostosowane do wieku dziecka, to doskonała szkoła myślenia, wyzwalająca kreatywność i ucząca niesztampowego myślenia. Rozwiązywanie ich stanowi znakomity trening umysłu, uczy logicznego myślenia, pobudza wyobraźnię, ćwiczy koncentrację.

Albo układanki logiczne. W odróżnieniu od innych łamigłówek zawierają wiele zadań do rozwiązania podzielonych zazwyczaj na kilka poziomów trudności, mogą więc bawić całą rodzinę. Układanki często wyróżniają się nietuzinkowym wyglądem szczególnie atrakcyjnym dla dzieci.

Również papierowe składanki stymulują rozwój dziecka, doskonalą zdolności manualne i matematyczne, wspierają rozwój emocjonalny dziecka oraz jego mowę i komunikację. Dzieci starsze mogą tworzyć złożone modele wymagające zaplanowania i przemyślenia A gdy wszystko odbędzie się w formie zabawy, na pewno nie znuży nawet tych najmłodszych.

Łamigłówki przeznaczone są dla każdego, kto chciałby zadbać o kondycję swoich szarych komórek. Przydatne są one szczególnie osobom starszym, a także tym, które z różnych przyczyn zmniejszyły swoją aktywność intelektualną (emerytura, zmiana pracy).

 

Dzisiaj ja też mam dla Was zabawę – zabawę w zliczanie trójkątów. Pytanie:

ile trójkątów widzicie na obrazku?

 

Rozwiązanie podam jutro  😉

Również w tytule dzisiejszego wpisu czai się zagadka, czy znacie odpowiedź?

 

 

Dodaj komentarz