Chwilami życie bywa znośne, czyli … to jeszcze nie koniec…

Sobota, 10 listopada – Dzień Jeża, Światowy Dzień Nauki dla Pokoju i Rozwoju, Wisława Szymborska – Honorowym Obywatelem Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, Corine Rottschäfer – Miss World 1959, Lucia Tavares Petterle – Miss World 1979, Kevin sam w domu, DJ Ashba

 
 

Dzień Jeża

Światowy Dzień Nauki dla Pokoju i Rozwoju

Jak zwykle, i o tych świętach pisałam już rok temu –  (TUTAJ) .

Dzisiaj chciałam tylko dodać, że te małe kolczaste zwierzęta wyginą, jeśli człowiek im nie pomoże i odpowiednio się nimi nie zaopiekuje. Tylko błagam – zanim zaczniecie je dokarmiać – dowiedzcie się jak to robić we właściwy sposób. Można o tym przeczytać –  (TUTAJ) .

Pomagajmy jeżom, by przetrwały  🙂

***

Dzień ważny dla uhonorowanej i dla Krakusów – 10 listopada 1997 roku –

Wisława Szymborska – Honorowym Obywatelem Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa

Tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Radę Miasta Krakowa w dowód uznania dla osób zasłużonych dla Krakowa i niepodległej Polski.

 

Uchwałą Nr LXXXIX/853/97 Rady Miasta Krakowa z dnia 10 września 1997 roku, wybitnej poetce, Laureatce Literackiej Nagrody Nobla, tytuł nadano – za zasługi w rozwijaniu piękna języka polskiego oraz rozsławienie kultury polskiej i miasta Krakowa.

***

 

10 listopada 1959 roku, to dzień niezapomniany dla pięknej Holenderki.

Corine Rottschäfer – Miss World 1959

Corine Rottschäfer, urodzona 8 maja 1938 w Holandii, była pierwszą finalistką z tego kraju jaka zdobyła tytuł Miss World .

 

 

Wcześniej, w roku 1957, zdobyła tytuł Miss Europy i startowała w konkursie Miss Universe w 1958 roku, kiedy to znalazła się w pierwszej piętnastce i zdobyła tytuł Miss Fotogeniczności.

W latach późniejszych kierowała własną agencją modelek, pod nazwą Corine’s Agency w Amsterdamie.

***

 

12 lat później – w 1971 roku – w Londynie, Brazylijka zdobyła ten sam tytuł –

Lucia Tavares Petterle – Miss World 1971

 

 

Po skończeniu kadencji, kontynuowała studia medyczne i została lekarzem.

Dziś, w wolnym czasie, Lucia Tavares Petterle kontynuuje swoją działalność charytatywną pomagając ubogim dzieciom i udzielając im opieki medycznej.

***

 

Dzisiaj obchodzimy również 28 rocznicę premiery amerykańskiej komedii filmowej –

Kevin sam w domu

zrealizowanej w 1990 roku, w reżyserii Chrisa Columbusa.

Pamiętacie?

Rodzina McCallisterów na Święta Bożego Narodzenia wyjeżdża do Paryża. Z powodu porannego pośpiechu wywołanego możliwością spóźnienia się na samolot do Francji rodzina poleciała bez Kevina, który został sam w domu. Tymczasem domem chłopca zaczynają interesować się włamywacze – Harry i Marv, którym Kevin musi stawić czoła.

Akcja filmu dzieje się od wieczora 21 grudnia do poranka 25 grudnia, głównie w domu McCallisterów w Chicago. W maju 2011 roku dom ten został wystawiony na sprzedaż za 2 400 000 dolarów. W marcu 2012 roku znalazł się nabywca, który kupił go za 1 585 000 dolarów.

W pierwszy weekend film zarobił siedemnaście milionów dolarów i stał się tak popularny, że wyświetlano go w kinach jeszcze długo po okresie świątecznym.

 

Home Alone 2 soundtrack – All Alone On Christmas

W Polsce film stał się fenomenem i częścią świątecznej tradycji. W 2010 roku telewizja Polsat nie uwzględniła filmu w świątecznej ramówce, co spotkało się z protestem ponad 90 tysięcy osób na facebooku. Fani zwyciężyli i film wyświetlany jest już nieprzerwanie ponad 10 lat w okresie świątecznym. W Wigilię 2016 roku film zanotował największą oglądalność z wynikiem 4,44 miliona widzów.

W tym roku zapewne też uświetni nasze polskie Święta Bożego Narodzenia.

Czy wyobrażacie sobie Święta bez Kevina?  Ja chyba już nie!

***

 

46 lat temu, 10 listopada 1972 roku, w Monticello (Indiana, USA) przyszedł na świat

DJ Ashba

niespokojny chłopak, amerykański muzyk, członek zespołu Guns N’ Roses.

Od najmłodszych lat uczył się grać na wielu instrumentach, m.in. na perkusji i gitarze elektrycznej. Gdy ukończył 19 lat, spakował instrumenty i udał się do Hollywood.

 

 

W 1999 roku uformował zespół „Beautiful Creatures”. Po nawiązaniu kontraktu z wytwórnią Warner Bros, w 2001 roku zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany Beautiful Creatures. Jeden z utworów został wykorzystany w horrorze „Walentynki” i serialu „Tajemnice Smallville”. W 2002 roku utwór Ride wykorzystano w filmie „Rollerball”. W lutym 2002 roku opuścił zespół i dołączył do grupy Barracuda, z którym to zespołem grał przez dwa lata. Założył zespół o nazwie ASHBA, jednak równie szybko grupa ta została rozwiązana. W 2006 roku muzyk razem z  Nikkim Sixx założył Funny Farms Studios. Od tego czasu zaczęli tworzyć wspólnie zespół Sixx:A.M. Równocześnie, od marca 2009 został gitarzystą prowadzącym w zespole Guns N’ Roses. Ostatecznie odszedł od nich w lipcu 2015 roku.

W międzyczasie, we wrześniu 2013, ożenił się z Nathalią Henao.

Grupa Sixx:A.M. nagrała 5 albumów studyjnych, z czego ostatni, „Prayers for the Blessed, vol. 2” ukazał się w roku 2016.

Wiele z jego projektów nie jest związanych z muzyką.

Jest właścicielem ASHBA Media Inc, która jest agencją reklamową działającą na różnych płaszczyznach. W 2008 roku, w ramach ASHBA Media, razem ze swoją stylistką, z którą współpracuje od 15 lat (Cody Varona), założył swoją własną linię odzieżową. Współpracuje także z Ryan’em Friedlinghausem, prezesem West Coast Customs tworząc Limited Edition ASHBA Challenger. Osobiście zaprojektował każdy szczegół i West Coast Customs po prostu wcieliło jego wizję w życie.

ASHBA Media obecnie pracuje również nad kilkoma projektami z Cirque du Soleil, w Las Vegas. Uważa to za świetną zabawę.

Zobaczcie teraz jak on gra!

 

DJ Ashba solo – Ballad Of Death (Osaka 2009)

 

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;  http://gunsnrosesaxl.blox.pl;   fragment tytułu wpisu – tytuł film dokumentalnego „Chwilami życie bywa znośne. Przewrotny portret Wisławy Szymborskiej” Katarzyny Kolendy-Zaleskiej i wiersza poetki „To jeszcze nie koniec”;  https://www.bip.krakow.pl

 

Dodaj komentarz