Los Cię w drogę pchnął, czyli … szczęśliwej drogi, już czas…

Niedziela, 20 lutego 2022

 

VOX & LEGENDARNE MELODIE – Tęczowy Most

W piątek, 18 lutego 2022 roku w wieku 68 lat odszedł Witold Paszt – założyciel i wokalista pierwszego polskiego boysbandu – kwartetu wokalnego VOX.
Historia grupy zaczęła się w 1978, a w jej składzie oprócz lidera, znaleźli się: Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski oraz Jerzy Słota. W 1987 roku Ryszard Rynkowski opuścił zespół a jego miejsce zajął Dariusz Tokarzewski. Następnie, od 1996 występowali jako tercet, bez Andrzeja Kozioła. W maju 2020 roku, z oryginalnego składu VOX pozostał już tylko Witold Paszt. Wraz z Tokarzewskim poinformowali fanów, że do zespołu (w miejsce Jerzego Słoty, który zrezygnował ze wspólnych występów po 40 latach w VOX) dołączył nowy członek – Mariusz Matera. Panowie w 2019 roku wypuścili nowy singiel i przymierzali się do nagrania płyty. Niestety – Witold Paszt nie doczekał jej premiery.

Większość z nas znała Paszta z cieszącego się ogromną oglądalnością programu The Voice Senior ale piosenki zespołu VOX pamiętamy wszyscy. Mimo niepokojących wieści o zdrowiu jurora nikt nie spodziewał się tak tragicznego obrotu sprawy.

Zmarł dzień po rocznicy śmierci swojej ukochanej żony Marty, która odeszła w 2018 r. Jak napisał wówczas artysta, odeszła niespodziewanie. Znali się od pierwszej klasy szkoły średniej, przeżyli ze sobą 50 lat. Wokalista VOX nigdy nie pogodził się z jej śmiercią.

 

Odczarowany, zbudował tęczowy most do swej miłości, Marty…

 

VOX – Odczaruj mnie

 

Więcej o życiu artysty możecie przeczytać  (TUTAJ)

 

https://www.radiozet.pl/ – Witold Paszt – fot. Adam Jankowski/ Reporter/ East News

Dodaj komentarz