Mam tak cza­sem, że góry wybieram spa­cerując sa­mot­nie z myślami. Bez pośpie­chu gdy dużo przemyśleń – ta­ki spa­cer pot­rzeb­ny cza­sami, czyli … Dzień Leniwych Spacerów i nie tylko…

Wtorek, 19 czerwca – Teksański Dzień Emancypacji, Światowy Dzień Anemii Sierpowatej, Dzień Kota Garfielda, Dzień Leniwych Spacerów

 

O wszystkich dzisiejszych świętach pisałam już w zeszłym roku, (TUTAJ).

Dzisiaj je celebruję

 

Światowy Dzień Anemii Sierpowatej

 

 

Z radością informuję, że nastąpił przełom w leczeniu anemii sierpowatej. Więcej można przeczytać   (TUTAJ)

Dzień Leniwych Spacerów

Dzisiaj, z okazji Dnia Leniwych Spacerów polecam spacer „Ścieżką w koronach drzew”. Chodzi o ścieżkę jaka powstała tuż przy ośrodku narciarskim Bachledova Dolina w Żdiarze. Została otwarta 14 listopada 2017 roku.

Ścieżka udostępniona zwiedzającym ma łącznie 2500 metrów długości i zakończona jest wysoką wieżą widokową w kształcie spirali. Jest rozpięta na specjalnych filarach na wysokość od 18 do 24 metrów, a kończąca ją wieża ma 32 m wysokości.

I choć już sam spacer ponad koronami drzew jest ekscytujący, to zadbano o dodatkowe atrakcje. Na części chodnika znajdują się specjalne przeszkody jak chociażby różne zwężenia i labirynt.

 

Ścieżka Koronami Drzew

Ze ścieżki jest przepiękny widok na Tatry Bielskie.  By dojechać do Żdiaru z Zakopanego, trzeba pokonać przejście graniczne w Jurgowie (lub Łysej Polanie) i kierować się na Poprad. Atrakcja w Bachledovej Dolinie czynna jest zarówno latem jak i zimą. By dojść do ścieżki trzeba odbyć kilkunastominutowy spacer w górę stoku, na którym zbudowano atrakcję. Bardziej leniwi spacerowicze mogą skorzystać z kolejki linowej.

Teksański Dzień Emancypacji

Inaczej Junteenth , również Juneteenth Dzień Niepodległości lub Dzień Wolności, jest amerykańskim świętem upamiętniającym w dniu 19 czerwca 1865 r. zniesienie niewolnictwa w amerykańskim stanie Teksas , a ogólniej – emancypacji zniewolonych Murzynów w całej byłej Konfederacji południowych Stanów Zjednoczonych.

 

Juneteenth 2015 – Gospel Song

 

Dzień Kota Garfielda

I o Dniu Kota Garfielda również pisałam rok temu. A dzisiaj obejrzyjmy zakupową pasję Garfielda. Co nam przypomina?

 

The Garfield Show – W szponach zakupów

Niczym „Musisz to mieć”, a już na pewno kot w worku, czyli „Telezakupy Mango”   😉

Życzę przyjemnych, leniwych spacerów   🙂

 

 

Źródło:   http://www.gazetakrakowska.pl;  fragment wiersza „Spacer nocą” https://www.cytaty.info;

Dodaj komentarz