Nie, nie żartuję, bardzo tęsknię i czuję, że bez Ciebie umieram, powietrza mi brak, czyli … święto drugiej połówki jabłka …

Sobota, 10 marca – Dzień Mężczyzn, Dzień Całowania w Czoło

 

Maanam – Bez Ciebie umieram…

 

Dzień Mężczyzn

 

Dzisiaj jest Dzień Mężczyzn, 30 września Dzień Chłopaka. Jak więc widzimy, swoje święto mają nie tylko panie.

Dzień Mężczyzn – tradycja obchodzenia tego święta na świecie została zapoczątkowana 19 listopada 1999 w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy ludzi w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Przemawiając w imieniu Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), Ingeborg Breines (dyrektorka programu Kobiety i Kultura Pokoju) stwierdziła, że to świetny pomysł, który będzie symbolem równowagi płci.

W Polsce nie istnieje tradycja obchodzenia tego święta. Istnieją jednak próby jego wdrożenia, a jedna z dwóch proponowanych dat to 10 marca. W tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty, czyli rzymskich legionistów skazanych na śmierć za odmowę wyrzeczenia się chrześcijaństwa w 320 roku.

 

Dzień Całowania w Czoło

 

Znaczenie pocałunków może być bardzo różne w zależności od tego, jaka część ciała jest całowana.

Całowanie w czoło kojarzy się z rodzicielskim gestem – mówi się o matczynym lub ojcowskim pocałunku. Symbolizuje troskę i jest sygnałem chęci opieki nad drugą osobą. Dlatego dziś warto obdarować tym czułym gestem osobę, na której nam szczególnie zależy aby dać jej do zrozumienia, że chcemy, aby czuła się bezpiecznie.

 

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;

Dodaj komentarz