Pani pachnie jak tuberozy, to nastraja i to podnieca. Sen zmysłowy bladej dziewczynki, pomarańcze i mandarynki, czyli … całujcie Złotowłose

Piątek, 12 stycznia – Dzień całowania Złotowłosych

Pomarańcze i mandarynki – Marek Gechuta

Dzień całowania Złotowłosych

Dzisiaj, 12 stycznia wypada Dzień Całowania Złotowłosych a dokładnie Dzień całowania rudego (ang. Kiss A Ginger Day). Został zapoczątkowany w 2009 roku przez pewnego Kanadyjczyka, jednego z użytkowników Facebooka, w odpowiedzi na przeprowadzoną również na Facebooku kampanię z listopada 2008 roku “Kick A Ginger” (Kopnij Rudego). Ten niezbyt smaczny żart wzorowany na Miasteczku South Park (amerykańskim serialu animowanym dla dorosłych), spowodował liczne ataki na rudowłose dzieci w szkołach. Zachowania te wywołały międzynarodowe oburzenie i potępienie.

W odpowiedzi postanowiono, że 12 stycznia będzie corocznym dniem całowania złotowłosych, co ma bardziej pokojowy wydźwięk.

 

Badania wykazują, że rude włosy ma od 1 do 2 proc. populacji na świecie. Barwnik jest mocny, i kolor takich włosów trudno zmienić na inny. Rude włosy siwiejąc zyskują szlachetny piaskowy kolor.

Jakie są złotowłose dziewczyny? Według psychologów romantyczne, eteryczne i delikatne (są mniej odporne na ból). Niewątpliwie, są to osoby o ciekawe urodzie, co można obserwować np. w artystycznym świecie.

 

 

Źródło:   http://moje50.blog.onet.pl;   https://www.kalbi.pl;   „Sen złotowłosej dziewczynki” Julian Tuwim;

Dodaj komentarz