Przeżyć Nowy Rok to jakby przeskoczyć przepaść, czyli … Sylwester

Poniedziałek, 31 grudnia – Dzień bez bielizny, Sylwester – międzynarodowy ostatni dzień roku, urodziła się Donna Summer – amerykańska piosenkarka

 

Dzień bez bielizny

Sylwester – międzynarodowy ostatni dzień roku

Sylwester to czas żegnania roku który minął i świętowania nadejścia Nowego Roku. A jeśli chodzi o Dzień bez bielizny – to zapewniam Was – będzie świętowany na równi z Sylwestrem!

Wszystko co pisałam 31 grudnia 2017 roku, znajdziecie (TUTAJ) .

A dzisiaj?

Właśnie w taki dzień jak dzisiaj, ale w 1948 roku, w Bostonie, przyszła na świat

Donna Summer, amerykańska piosenkarka

wokalistka muzyki disco i soul, a także pop i R&B. W późniejszym okresie swojej działalności eksperymentowała z takimi nurtami jak rock, reggae, gospel i hi-NRG. Szczyt jej popularności przypada na drugą połowę lat 70., kiedy to nurt disco dominował na rynku muzycznym. Swoimi osiągnięciami zapracowała sobie na tytuł „królowej muzyki disco”. Była laureatką pięciu nagród Grammy.

 

Donna Summer – Hot Stuff 1979 (High Quality)

 

Donna Summer – I Will Go With You (Con Te Partiró) (Video)

Zmarła w wieku 64. lat w 2012 roku. W roku 2013 została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame obok takich osobistości świata muzycznego, jak: Elvis Presley, Bob Dylan, James Brown, Ray Charles, Eric Clapton czy The Beatles.

***

Dzisiaj świętujemy ostatni dzień roku 2018. Jak przystało na tę okazję, należy dobrze się bawić, nie żałując Starego i z optymizmem patrzeć na nadejście Nowego – 2019.

Każdy z nas wiąże z Nowym Rokiem nadzieje. Mamy plany, marzenia, cele. Życzę zrealizowania wszystkich, nawet tych najskrytszych i nieprawdopodobnych. Niech Nowy Rok będzie czasem zmiany i to zmiany na lepsze. Życzę sobie i Wam moi mili, by nie opuszczał nas uśmiech i ludzie bliscy naszym sercom. Bo wtedy łatwiej jest znieść wszystkie nieprzychylności losu. I zdrowia życzę – z nim wiąże się wszelkie dobro i profity z niego płynące. A więc – WSZYSTKIEGO DOBREGO!
No i szampańskiej zabawy!

 

Sarsa – Zakryj

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;   tytuł- cytat „Etnografia polska”, Tomy 37–38, wyd. Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1993, s. 114.

Dodaj komentarz