To jest jak magia. Jedni rodzą się ze zdolnościami plastycznymi, inni zaczynają komponować symfonie w wieku 6 lat. Ona miała talent do rozkochiwania w sobie mężczyzn. To był ogromny talent i ona potrafiła świetnie go wykorzystać, czyli … Zakochani

Czwartek, 6 grudnia – Dzień Anioła, Dzień Świętego Mikołaja – Imieniny Mikołaja, Olaf Lubaszenko polski aktor reżyser producent filmowy, Bartosz Opania polski aktor teatralny filmowy i telewizyjny

 

Dzisiaj obchodzimy bardzo przyjemne święta nietypowe:

Dzień Anioła

Dzień Świętego Mikołaja (Imieniny Mikołaja)

Opisałam je   (TUTAJ) .

 

Pozostając w miłej atmosferze poprzednich wpisów, chciałabym przedstawić Wam dwóch Panów – dzisiejszych jubilatów.

Pierwszym jubilatem, świętującym swoje  50 urodziny, jest

 

Olaf Lubaszenko – polski aktor, reżyser, producent filmowy, wokalista i konferansjer

 

Olaf Lubaszenko, właściwie Olaf Sergiusz Linde-Lubaszenko urodził się  6 grudnia 1968 we Wrocławiu.

Zadebiutował w wieku 14 lat w serialu „Życiu Kamila Kuranta” (1982), grając Kamila Kuranta w dzieciństwie. Później zagrał chłopca Ryśka w filmie „Sonata marymoncka”. Popularność przyniosły mu role w filmach „Piłkarski poker” w reżyserii Janusza Zaorskiego i „Krótki film o miłości” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Kreacja w drugim filmie przyniosła mu nagrodę na genewskim festiwalu „Gwiazdy Jutra”.

 

 

Występował w produkcjach sensacyjnych, takich jak m.in.: „Słodko-gorzki”, „Operacja Samum” i „Moja Angelika” oraz w filmie „Operacja Koza”.

W 1997 roku wyreżyserował swój pierwszy film fabularny „Sztos”, który odniósł spory sukces frekwencyjny. Od tamtej pory nakręcił pięć kolejnych sensacyjnych komedii, między innymi: „Chłopaki nie płaczą” (2000) i „Skarb sekretarza” (2000).

W 2000 roku zagrał w filmie  „Pierwszy milion” (2000) oraz w filmie „Zakochani”, u boku Magdaleny Cieleckiej i …

…drugiego dzisiejszego jubilata, którym jest:

 

Bartosz Opania – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny

Bartosz Opania urodził się 6 grudnia 1970 w Puławach. Jego pierwsze filmowe role, to rola w filmie politycznym Jacka Bromskiego „1968. Szczęśliwego Nowego Roku” (1992) u boku Krzysztofa Kolbergera i Piotra Machalicy oraz w filmie psychologicznym Magdaleny Łazarkiewicz „Białe małżeństwo” (1992) z Jolantą Fraszyńską, Teresą Budzisz-Krzyżanowską i Janem Englertem. W serialu telewizyjnym zadebiutował u Jacka Bromskiego w „Kuchni polskiej” (1992). W 1993 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, a dwa lata później obronił dyplom.

 

 

Rok 2000 był dla Opani rokiem obfitującym w ukończone filmy z jego udziałem. Wtedy to zagrał w komedii familijnej „Świąteczna przygoda” gdzie pojawił się jako Mikołaj, w dramacie Jana Jakuba Kolskiego „Daleko od okna”  gdzie był mężem bezpłodnej kobiety oraz w komedii romantycznej Piotra Wereśniaka „Zakochani”.

I właśnie na planie tego filmu spotkali się nasi jubilaci.

 

 

Zagrali tam role konkurentów zakochanych w dziewczynie (w tej roli Magdalena Cielecka), posiadającej dar rozkochiwania w sobie absolutnie każdego mężczyzny…

 

 

 

Natalia Kukulska – Zakochani

 

Z okazji urodzin, wspaniałym aktorom życzę wszystkiego najlepszego

a Was może choć trochę zachęciłam do obejrzenia tej pogodnej komedii romantycznej  🙂

 

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;

Dodaj komentarz