Uśmiech dziewczyny zmienia pogodę, słońcem przychodzi w śnieżną zawieję, działa magicznie na urodę i brzydula w uśmiechu pięknieje, czyli … uśmiechajcie się!

Piątek, 5 października – Światowy Dzień Nauczyciela,  Światowy Dzień Uśmiechu 

 

Światowy Dzień Nauczyciela

 

Światowy Dzień Nauczyciela (World Teachers’ Day) to międzynarodowe święto nauczycieli proklamowane przez UNESCO w 1994 roku, organizowane tradycyjnie wspólnie przez UNESCO, MOP, UNDP, UNICEF i Education Internationa.

Dzień ten upamiętnia podpisanie w 1966 roku „Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”, opracowanego przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy (MOP).

 

 

Obchody są okazją do podkreślenia wiodącej roli nauczycieli, w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania. To zalecenie jest moralnie wiążące dla wszystkich krajów.

W Polsce, od 1997 roku, w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Nauczyciela przez nauczycieli reprezentujących sektor nauki i szkolnictwa wyższego.

 

Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu (World Smile Day) jest świętem ruchomym, obchodzonym zawsze w pierwszy piątek października od 1999 roku. Czyli już 19 lat!

Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

Znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Jest tak naprawdę. Potwierdziła to nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią.

A Wy, czy zdążyliście się dzisiaj uśmiechnąć w to bardzo radosne święto?

 

Uśmiechnij się Polaku

 

 

 

 

Źródło:

Dodaj komentarz