Wyjątkowo zimny maj, czyli… co mamie w duszy gra…

Niedziela, 23 maja 2021

 

Dzień za dniem pada deszcz… słońce śpi, miasto śpi, czarodziejskie śnią się sny…

Taki jest ten maj…

 

Maanam-Wyjątkowo-zimny-maj-myfreemp3.vip-.mp3

 

Być może nie będzie taki do końca, bo przecież niedługo Dzień Matki, a w TYM dniu powinno być ciepło – przynajmniej od życzeń  :).

Oprócz życzeń, mamy otrzymują także prezenty od swoich dzieci. Młode mamy obdarowywane są laurkami, starsze kwiatami, czekoladkami, jakimiś upominkami.
Ale co podarować mamie w wieku 60 lat i więcej, aby była zadowolona z prezentu? Warto by było przed zakupem dyskretnie podpytać mamę, czego jej brakuje lub o czym marzy.
Może to być na przykład biżuteria – to świetna opcja dla kobiet, które lubią nosić kolczyki, bransoletki, broszki czy naszyjniki. Trzeba tylko sprawdzić, jaki styl biżuterii mama preferuje.
Sprawdzonym prezentem jest zegarek, ponieważ czasomierze cieszą się niesłabnącą popularnością. Dobrze jest się zastanowić, czy mama będzie wolała subtelny i mniejszy zegarek na rękę czy efektowny i duży model.
Zestaw kawowy, herbaciany lub do degustacji alkoholu, to praktyczny prezent dla miłośniczki tych napojów. Warto do kompletu dobrać mamie ulubioną kawę, herbatę lub butelkę dobrego wina.
Masażer lub mata do akupresury to pomysł na doskonały prezent dla mam 60+, które potrzebują odrobiny relaksu i odpoczynku.

Jeżeli mama jest miłośniczką sztuki, to warto podarować jej oryginalną grafikę oprawioną w ramę lub wyjątkowy obraz do powieszenia w salonie czy sypialni.

Perfumy to tradycyjny prezent, który bardzo często jest strzałem w dziesiątkę. Jednak warto dowiedzieć się przed zakupem, jakie zapachy najbardziej lubi mama. Dobrym prezentem jest także torebka. Ten praktyczny upominek może służyć wiele lat, ale dobrze jest wybrać lubiany przez mamę fason i kolor.

Moim zdaniem, prezenty dla mamy 60+, nie muszą być jednak takie konwencjonalne i oczywiste. Mogą być zaskakujące i pełne wrażeń. Otóż nie tylko materialne upominki są teraz na topie, ale także wyjątkowe przeżycia i ciekawe spędzenie czasu wraz z mamą. Tylko warto wybrać taką opcję, która mamę ucieszy i pozytywnie zaskoczy.

Może to być wizyta w salonie masażu, wspólny weekend w spa, dzień w parku rozrywki czy kolacja degustacyjna w eleganckiej restauracji. Albo nawet jednodniowe warsztaty tematyczne, które pobudzają twórcze i kreatywne myślenie. Zajęcia z profesjonalistami oraz wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami warsztatów będą doskonałą okazją do poszerzenia własnej wiedzy, uzupełnienia nabytych umiejętności lub pozwolą nauczyć się czegoś zupełnie nowego.

Także dziedziny do niedawna zarezerwowane tylko dla mężczyzn, będą w stanie zainteresować mamy 60+. Polecam lot balonem, szybowcem czy paralotnią, albo skok ze spadochronem mogący wyzwolić całe hektolitry adrenaliny! A dla zmotoryzowanych, niech to będzie jazda gokartem albo jazda off road, będąca okazją do poprowadzenia samochodu terenowego po bezdrożach. Oczywiście pod opieką doświadczonych instruktorów.

Jazda off-road dla kobiet
Tego typu prezenty na Dzień Matki są oryginalne i z pewnością mogą spodobać się mamom, które lubią niecodzienne niespodzianki. Sądzę, że taki upominek, zostanie zapamiętany na bardzo długo.

 

 

Źródło:  https://www.groupon.pl;   https://www.auto-motor-i-sport.pl

Dodaj komentarz