Siądź czasem obok, uśmiechnij się Ja, szara mysz, tak niewiele chcę, czyli … może zostaniesz moim bliźniakiem genetycznym?

Piątek, 13 października – Dzień Pomyślności Szarych Myszek,  Dzień Dawcy Szpiku, Dzień Garnituru,  Dzień Ratownika Medycznego, Światowy Dzień Jaja – no i piątek 13-go

 

Dla odczarowania, na początek, moja   l e ż ą c a   czarna kotka – Zuzia

 

… w cztero i trzylistnej koniczynie   🙂

 

Dzień Pomyślności Szarych Myszek

Jeszcze do niedawna przebojowość wcale nie była pożądaną cechą. Było nawet powiedzenie – „siedź w kącie, a znajdą Cię!” Wszystko zmieniło się wraz z rozwojem gospodarki. Gdy wielkie koncerny zaczęły zastępować małe, rodzinne firmy, a ludzie w poszukiwaniu pracy masowo decydowali się emigrować z prowincji do miast.

W tym miejskim tłumie bardziej niż charakter zaczęły się liczyć cechy widoczne na pierwszy rzut oka: charyzma, umiejętność nawiązywania kontaktu, elokwencja. Teraz nadszedł czas, żeby powiedzieć „dość”. Nie tylko dla dobra tych mniej przebojowych ludzi, ale także dla dobra naszej cywilizacji, która potrzebuje talentu i ciężkiej pracy.

Pokrywa się to z tym, co mówią psycholodzy: że najcichsza osoba w pracy ma tyle samo do zaoferowania co najgłośniejsza. A nawet więcej. W pracy ważne jest bowiem to, co merytorycznie wnosi się do sprawy. Jeśli odzywamy się dopiero wtedy, gdy zbierzemy myśli, nasz przekaz jest silniejszy, a każde słowo ma znaczenie. Nie jest przecież ważne, jak często się odzywamy na firmowych zebraniach. Ważne jest to, co mówimy, gdy już zabierzemy głos.

 

Zdaniem psychologów siła osób, które nie są przebojowe, polega na tym, że potrafią lepiej niż ci „krzykacze” skoncentrować się na pracy, wykonują dokładniej swoje zadania, a przy tym mają ogromną wiedzę na interesujące ich tematy.

Socjolodzy są zdania, że teraz właśnie nadchodzą czasy, kiedy bardziej potrzebni są ludzie wyciszeni i skupieni na zadaniach niż tacy, którzy błyszczą i robią wokół siebie dużo zamieszania.

 

60 minut na godzinę – Szara mysz

 

 Dzień Dawcy Szpiku

To święto jest okazją do uhonorowania bohaterów, czyli ludzi, którzy oddali szpik i komórki krwiotwórcze po to, by dać szansę drugiej osobie na powrót do zdrowia. W Polsce obchodzimy je od 2002 roku.

 

Dzień Ratownictwa Medycznego

 

Święto polskiego ratownictwa medycznego, po raz pierwszy obchodzone 13 października 2006 w Wyszkowie w województwie mazowieckim.
Zostało ono powołane Ustawą z dnia 8 września 2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Trudno zliczyć, jak wiele osób zawdzięcza im życie. W Dzień Ratownictwa Medycznego nie tylko warto podziękować im za to, że zawsze przybywają na pomoc, ale samemu nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.

 

 

Międzynarodowy Dzień Noszenia Garnituru

 

Ten elegancki strój dodaje każdemu mężczyźnie plus 10 do prezencji. Warto więc go nosić, bowiem wtedy wszystkie niemal drzwi stoją przed nami otworem. Przy okazji święta można dowiedzieć się wiele przydatnych wskazówek na temat jego noszenia. Historia garnituru sięga wczesnych lat XX wieku, jednak dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym został uznany za formalny ubiór męski.

 

Światowy Dzień Jaja

 

To nie jaja – dzisiaj jest Światowy Dzień Jaja. Święto to organizowane jest od 1996 r., zawsze w drugi piątek października. Pomysłodawcą i koordynatorem obchodów jest Międzynarodowa Komisja ds. Jaj – International Egg Commission (IEC).

Jest wiele powodów do świętowania – jajka mają potencjał, by wyżywić świat.

Jaja odgrywają decydującą rolę w wyżywieniu ludzi na całym świecie, w krajach rozwiniętych oraz tych rozwijających się. Są doskonałym i przystępnym cenowo źródłem wysokiej jakości protein, a dzięki temu mają potencjał, by wyżywić świat.

Jaja dostarczają najlepszą jakość naturalnych protein, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mięśni oraz spowalniają utratę mięśni.

Jaja zawierają cholinę, która jest niezbędna do normalnej pracy naszych komórek, również tych odpowiedzialnych za metabolizm, funkcje mózgu i nerwów, pamięć i transport substancji odżywczych. Cholina zapobiega też wadom mózgu, jak również pomaga w rozwoju mózgu i pamięci u niemowląt.

Jaja są bogatym źródłem witaminy A, witaminy B12 oraz selenu, które są ważne w utrzymaniu sprawnego systemu odpornościowego.

Jaja zawierają niezbędne witaminy i minerały, które przyczyniają się do zdrowego wyglądu; selen, który działa jako antyoksydant i zapobiega obumieraniu komórek; witamina A, która wspiera wzrost i wygląd zdrowej skóry i wzroku.

 

Jaja pomogą Ci czuć się sytym na dłużej! Badania pokazują, że jajko zjedzone na śniadanie pozwala czuć się sytym przez dłuższy okres czasu. Spożywanie wysokiej jakości proteiny zawartej w jajach, powoduje długie uczucie sytości, co przyczynia się do utrzymania prawidłowej wagi ciała. Badania przeprowadzone w USA wskazują, że jaja spożyte na początku dnia, powodują obniżenie ilości spożywanych kalorii, nie podjadanie między posiłkami i wzmagają uczucie sytości na dłużej.

 

 

Źródło:  http://www.kobieta.pl;   https://www.kalbi.pl;    http://www.anglia4u.pl

Dodaj komentarz