Cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i patrz końca, czyli … ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy

Sobota, 16 września – imieniny Kamili i moje prywatne święto

 

Imię Kamila wywodzi się z języka łacińskiego, od słowa „Camillus”, które znaczy tyle, co: „pomocnik kapłana”. Jest to żeński odpowiednik imienia Kamil. W języku angielskim Kamila występuje w formie Camille, w niemieckim Camilla, francuskim Camille, zaś w języku białoruskim funkcjonuje jako Kamilia.

W Polsce imię to jest znane od XVII wieku. Bardzo chętnie nadawane przez rodziców nowo narodzonym dziewczynkom w latach 1980-1990.

Pavel Dreser – La Valse D’amelie (Amelie).mp3

 

Cechy osoby o imieniu Kamila:
Kamila jest osobą ambitną i przedsiębiorczą. Zwykle bardzo dobrze radzi sobie w życiu. Doskonale potrafi dbać o siebie i swoje interesy, z tego powodu niektórzy mogą posądzać ją nawet o egoizm. Kamila z pewnością nie da sobie wyrządzić krzywdy, odważnie mierzy się z każdym problemem i nigdy nie poddaje się bez walki.
Jest lubiana za poczucie humoru, towarzyskość oraz gotowość do pomocy najbliższym osobom. Zawsze staje w obronie swoich przyjaciół i trzyma ich stronę. Kamila zwykle ma ich wielu, ale lubi poznawać nowych ludzi, a najbardziej, gdy okaże się, że ktoś podziela jej zainteresowania i pasje. Lubi też wymianę poglądów na wszelkie możliwe tematy (z wyjątkiem polityki), ale jej „koniki” to muzyka, film i moda. Kamila ma zresztą potrzebę wyrażania siebie nie tylko poprzez słowa, ale poprzez sztukę – ma zmysł artystyczny. Lubi tworzyć, przelewać swoje pomysły i uczucia na papier czy płótno. Nienawidzi przeciętności i szarości, stąd zawsze stara się być oryginalna.Kamila jest dziewczyną, która reaguje bardzo żywiołowo i emocjonalnie. Nerwowe usposobienie miesza się u niej z entuzjazmem, smutek z radością. Jednego dnia jest bardzo towarzyska, a drugiego schowa się w swojej wewnętrznej skorupie. Często głośno się śmieje, wszędzie jej pełno, ale nie wstydzi się też łez i płaczu. Jeśli się gniewa, to również tego nie kryje. Dlatego możemy być pewni, że Kamila zawsze powie nam to co leży jej na sercu, zamiast chować urazę. Akurat nie jest tym typem kobiety, która udaje że nic się nie stało, a w duszy gotuje się i płacze.

W miłości bywa niezwykle wymagająca – oczekuje od partnera maksymalnego zaangażowania, wsparcia i troski. Pragnie być kochana, ale sama również potrafi obdarzyć kogoś miłością.

Miłość odgrywa w jej życiu ważną rolę – dla niej jest gotowa do największych poświęceń. Gdy ktoś jednak zawiedzie jej zaufanie, potrafi znienawidzić jak nikt inny. Jest pamiętliwa i nie wybaczy zdrady. Jej życie uczuciowe rzadko jest więc proste, zwłaszcza dla potencjalnego partnera. Trzeba też przyznać z ręką na sercu, że bywa kapryśna i miewa różne, niezrozumiałe niekiedy zachcianki. Jej zaletą jest jednak to, że nigdy nie zagląda facetowi do portfela. Dla niej liczy się charakter i osobowość, choć oczywiście fajtłapa raczej nie zdobędzie jej względów. Wiadomo, że mężczyzna musi troszczyć się o kobietę, a później także o potomstwo. Kamila jako matka będzie dla dzieci bardziej partnerką niż surowym opiekunem. Rozmowy wychowawcze, w których trzeba być stanowczym, pozostawi mężowi.

Kamila jest więc kobietą o złożonym charakterze, ale za to zawsze szczerą. Udawanie kogoś innego, kłamanie, przy tak spontanicznym charakterze jest po prostu dla niej zbyt trudne.

 

Moja Córka ma na imię KAMILA.

Bardzo kocha zwierzęta, zwłaszcza swoje koty.

A ja kocham moją Córkę…

 

 

Źródło:  https://pl.wikipedia.org/wiki;    https://www.kalbi.pl/imieniny-kamila

W tytule użyłam sentencji Owidiusza i fragment piosenki Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”

 

Dodaj komentarz