Wynaleźli ją Olmekowie, tradycję przysmaku bogów kontynuowali Majowie i Aztekowie a meksykańskie zakonnice dodały cukier, czyli … zapomnijcie o brylantach. Czekolada jest najlepszym przyjacielem dziewczyny…

Sobota, 7 lipca – Światowy Dzień Czekolady, Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości,

 

Światowy Dzień Czekolady

O tym ulubionym przysmaku mojej starszej córki miałam przyjemność pisać już  (TUTAJ)  i  (TUTAJ)

Czekolada powoduje wydzielanie endorfin, produkowanych w mózgu i rdzeniu kręgowym, poprawiających nastrój i łagodzących ból. Dlatego od czasu do czasu nie należy przejmować się jej wysoką wartością energetyczną tylko  delektować rozkosznym smakiem i aromatem z uśmiechem na ustach.  A pozyskane kalorie najlepiej spalić w rytm pełnego energii utworu „Chocolata”.

SEYA – Chocolata ( Official Video )

Namawiam do świętowania tego dnia, tym bardziej, że za 30 lat czekolada może się stać tylko słodkim wspomnieniem.

Zdaniem ekspertów z National Oceanic and Atmospheric Administration – agencji rządowej zajmującej się monitorowaniem klimatu i prognozami pogody, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że kakaowce do 2050 roku mogą zniknąć z powierzchni naszej planety. Wszystko przez zmiany klimatu.

Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości

Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości (International Co-operative Day – ICA) to coroczne święto obchodzone w pierwszą sobotę lipca ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1994 roku. Upamiętnia powstanie w 1895 roku Międzynarodowego Stowarzyszenia Spółdzielni.

W 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej proklamował dzień 1 lipca dniem spółdzielczości. W Polsce Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości obchodzony jest od 1925 roku.

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;    fragment tytułu – Carole Matthews, „Klub Miłośniczek Czekolady”

Dodaj komentarz