Życie jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć. Wczoraj biały welon, jutro białe włosy, czyli … 22 lata minęły jak jeden dzień

Niedziela, 16 czerwca – Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim, Dzień Dziecka Afrykańskiego, Dzień Blooma, Międzynarodowy Dzień Surfingu

Wydarzyło się:

(1997) Na antenie TVP1 wyemitowano w ramach konkursu na telenowelę pierwszy odcinek serialu Klan

 

Dzisiejsze święta nietypowe to:

Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Dzień Dziecka Afrykańskiego

Dzień Blooma Międzynarodowy Dzień Surfingu

Wszystkie je znajdziecie   (TUTAJ) .

 

***

Klan – Weselna ballada Rafalskiego dla Beatki (odc.3401)

16 czerwca 1997 roku

na antenie TVP1 wyemitowano w ramach konkursu na telenowelę pierwszy odcinek serialu Klan

Klan jest to  polski serial telewizyjny, emitowany na antenie TVP1 od 22 września 1997 i zarazem najdłuższy pod względem lat nieprzerwanej emisji i liczby odcinków serial produkcji polskiej. Opowiada on o wielopokoleniowej warszawskiej rodzinie Lubiczów. Pomysłodawcą serialu jest Wojciech Niżyński (współtwórca produkcji W labiryncie oraz Fitness Club).

Pierwsze trzy odcinki pilotowe serialu wyemitowano w TVP1 16, 17 i 18 czerwca 1997 o godzinie 17:25 w ramach konkursu na nową polską telenowelę, który Klan wygrał, pokonując seriale Zaklęta i Złotopolscy.

Regularna emisja rozpoczęła się 22 września 1997 od powtórek odcinków pilotowych. 3 listopada 2005 jako pierwszy polski serial osiągnął liczbę 1000 odcinków, 5 stycznia 2011 został wyemitowany odcinek 2000, a 20 października 2016 odcinek 3000.

Na przełomie maja i czerwca emisja nowych odcinków jest zawieszana. Przerwa trwa do końca wakacji.

Klan ma sztywną konstrukcję poszczególnych odcinków, a zmiany w niej dokonywane są zwykle kosmetyczne. Akcja każdego odcinka rozgrywa się w dniu jego emisji – tak więc obejmuje on najwyżej jedną dobę z życia bohaterów. Wyjątkami są przerwy w nadawaniu serialu (np. z powodu żałoby narodowej lub transmisji wydarzeń sportowych). Każdy odcinek rozpoczyna się sceną z tymi samymi bohaterami, którzy obecni byli w ostatniej scenie odcinka poprzedniego. Ostatni odcinek w tygodniu na ogół kończy się zawieszeniem akcji.

Na początku 2016 w mediach pojawiały się informacje o możliwym bliskim zakończeniu produkcji serialu. Ostatecznie wiosną 2016 TVP udzieliła informacji, że renegocjowała umowę na dalszą produkcję Klanu.

Serial został dwukrotnie uhonorowany Telekamerą w 1999 i 2000 w kategorii „Seriale”.

 

7 czerwca obejrzeliśmy  3507 odcinek – ostatni, przed wakacjami.

Czy chcecie sobie przypomnieć jak to było na początku, 22 lata temu?

 

0001 (1997) webrip

 

 

 

 

Źródło:    https://pl.wikipedia.org;

Dodaj komentarz