Coroczna rzeź dzikich zwierząt przy współudziale kilkuset „pasjonatów” zabijania niewinnych istot, czyli … Hubertowiny

Sobota, 3 listopada – Święto Myśliwych – Hubertus, ABBA – Super Trouper, 1 World Trade Center

 

Święto Myśliwych – Hubertus

Nie lubię myśliwych, bez względu na to, jak bardzo by tłumaczyli potrzebę zabijania zwierząt.

O tym „Święcie”? pisałam w zeszłym roku  (TUTAJ) .

W tym samym czasie inni protestowali. A jak –  zobaczcie proszę sami –  (TUTAJ)

 

 

ABBA – Super Trouper

38 lat temu, dokładnie 3 listopada 1980 – ukazał się siódmy album „Super Trouper” szwedzkiej grupy ABBA. Przypominam zawartość albumu:

Strona A
  1. „Super Trouper”
  2. „The Winner Takes It All”
  3. „On and On and On”
  4. „Andante, Andante”
  5. „Me and I”
Strona B
  1. „Happy New Year”
  2. „Our Last Summer”
  3. „The Piper”
  4. „Lay All Your Love on Me”
  5. „The Way Old Friends Do”

Wszyscy znamy te piosenki i kochamy…

 

ABBA – The Winner Takes It All (1980) HD 0815007

 

 

1 World Trade Center

Także dzisiaj, ale w 2014 roku – w Nowym Jorku, oficjalnie otwarto wieżowiec 1 World Trade Center.

1 World Trade Center (wcześniej pod nazwą Freedom TowerWieża Wolności) to jeden z czterech nowojorskich wieżowców stanowiących część nowego kompleksu, który powstał w miejscu biurowców WTC zniszczonych w wyniku zamachu z 11 września 2001. Historię tę opisałam – (TUTAJ) .

Budynek został oddany do użytku i oficjalnie otwarty właśnie 3 listopada. Jego wysokość wynosi 541 metrów, czyli 1776 stóp, które symbolicznie oznaczają datę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Jest to najwyższy budynek w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie przyjęta wersja wyglądu drapacza chmur jest wynikiem współpracy Daniela Libeskinda, Davida Childsa oraz firmy architektonicznej Skidmore, Owings and Merrill. Wcześniej, w czasie uroczystości 4 lipca 2004 w tzw. strefie zero ( ground zero) w nowojorskiej dzielnicy Lower Manhattan odsłonięto dwudziestotonową granitową płytę. Jest to kamień węgielny, który służył pod budowę najwyższego wieżowca Nowego Jorku, powstałego na miejscu zniszczonych przez terrorystów 11 września 2001 bliźniaczych wieżowców World Trade Center.

Wieża ma 105 pięter i 240 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

 

 

Drugi wieżowiec, 2 World Trade Center (wcześniej pod nazwą 200 Greenwich Street), został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Normana Fostera. Drapacz chmur będzie wyższy niż Empire State Building (bez iglicy), który ma wysokość 389 metrów. Jest obecnie w trakcie budowy a znajduje się w dzielnicy Lower Manhattan na Manhattanie. Zostanie zwieńczony czterema olbrzymimi diamentami, wskazującymi miejsce pamięci ofiar zamachów z każdego punktu obserwacyjnego w mieście. Diamenty będą oświetlać Lower Manhattan w nocy. Ich powierzchnia będzie porowata, żeby zapobiec zaleganiu śniegu i lodu. Budynek będzie miał 81 kondygnacji i wysokość 387,1 metrów (mierzoną do dachu). Powierzchnia całkowita wszystkich pomieszczeń będzie wynosiła 260 000 m². Będzie siedzibą News Corp i 21st Century Fox. Jego budowa rozpoczęła się w 2010 roku, a jej ukończenie planowane jest na rok 2020.

Trzeci wieżowiec został zaprojektowany przez Rogers Stirk Harbour + Partners i jest zarządzany przez Nieruchomości Silverstein poprzez dzierżawę gruntu z Zarządem Portu w Nowym Jorku i New Jersey , który jest właścicielem ziemi. Ma 1079 stóp (329 m) wysokości, jest niższy i smuklejszy niż drugi wieżowiec. Zwieńczony czterema trzydziestometrowymi iglicami, umieszczonymi w czterech rogach budynku. Oddano go do użytku w dniu 11 czerwca 2018 r.

Czwarty został zaprojektowany przez japońskiego architekta Fumihiko Makiego. Będzie najniższym z czterech budynków, (wysokość 294 metrów) zaprojektowanym w stylu minimalistycznym. Budynek zostanie pokryty dziurkowanym aluminium, dzięki czemu stanie się także najlżejszym z drapaczy chmur. W środku oprócz biur znajdzie się restauracja z widokiem na miejsce pamięci ofiar.

 

 

 

 

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;

Dodaj komentarz