Merry Christmas, czyli … pierwszy SMS w historii

Poniedziałek, 3 grudnia –  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, Dzień Naftowca i Gazownika, wysłano pierwszy SMS

 

 

Dzisiaj obchodzimy

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

oraz

Dzień Naftowca i Gazownika

Święta te opisałam  (TUTAJ) .

 

 

36 lat temu, dokładnie 3 grudnia 1992 roku

wysłano pierwszy SMS

 

SMS (Short Message Service) to usługa przesyłania krótkich wiadomości tekstowych (esemesów) w cyfrowych sieciach telefonii komórkowej. Usługa ta jest wprowadzana także do sieci telefonii stacjonarnej.

Pierwszy w historii tekst SMS-em został wysłany właśnie 3 grudnia 1992 roku z Wielkiej Brytanii. Neil Papworth, pracownik Vodafone (międzynarodowego operatora telefonii komórkowej), składał w nim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia swoim kolegom.

Początkowo teksty wysyłane SMS-em miały służyć operatorom do informowania klientów o awariach sieci, zmianach w cenniku operatora i o temu podobnych sytuacjach. Nie istniała też technologia umożliwiająca przesyłanie tekstów SMS-em do innych sieci, nie przewidziano więc, że wiadomości tego typu mogą się stać powszechną formą komunikacji. Zmieniło się to jednak kiedy odkryto, że wiadomości tekstowe cieszą się niezwykłą popularnością wśród nastolatków. To właśnie ta grupa klientów skłoniła operatorów do uruchomienia nowej usługi.

 

A dzisiaj, choć nie SMS-em, informuję, że Urszula świętuje właśnie 35-lecie swojej działalności scenicznej.

Z tej okazji artystka przygotowała dla fanów niespodziankę – jubileuszową trasę koncertową. Seria koncertów nawiązuje do lat osiemdziesiątych.  Nosi tytuł  „Najlepsze 80-te”.

Najlepsze według artystów i ich fanów piosenki z lat 80-tych ale i najlepsze, bo lat 80-tych.

I moim skromnym zdaniem, również. To wtedy właśnie rodziłam swoje córki a potem bawiłam się z nimi, tańcząc i kołysząc je w ramionach przy taktach pięknych „Dmuchawców, latawców …” czy „Malinowego króla”.

 

 

Urszula Dmuchawce, Latawce, Wiatr 1983

Urszula – Malinowy Król 1984

 

 

Dzisiaj, kiedy wspominam Je malutkie, to słyszę te właśnie melodie…

 

 

 

 

 

Źródło:   https://pl.wikipedia.org;

Dodaj komentarz